سرعت اینترنت در آمریکا از سال 2011 تاکنون سه برابر شده است

سرعت اینترنت در آمریکا از سال 2011 تاکنون سه برابر شده است

به لطف وجود سرویس های اینترنتی استریم ویدئو همانند نتفلیکس، ارائه دهنده های خدمات اینترنتی یا به اختصار ISPها در ایالت متحده آمریکا مجبور گشته اند به منظور حفظ رضایت مشتری های خود ارتباطات اینترنتی پرسرعت تری را مهیا سازند.

در حقیقت باید گفت بر اساس چندین گزارش منتشر شده توسط کمیسیون ارتباطات فدرال، میانگین سرعت اینترنت در آمریکا در یک بازه زمانی سه سال و نیمه حدود سه برابر بیشتر شده.

در ادامه مطلب با ذیجیاتو همراه باشید.

در این راستا باید بگوئیم جدیدترین گزارش کمیسیون یاد شده نشان می دهد میانگین سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۴ میلادی ۳۱ مگابیت در هر ثانیه بوده و این در حالیست که این رقم در سال ۲۰۱۱ میلادی فقط ۱۰ مگابیت در ثانیه ثبت شده است.

روشن است که اقدامات آی اس پی ها و ارائه اینترنت پرسرعت توسط آنها در این امر بی تاثیر نبوده. به طور مثال، در سال ۲۰۱۱ میلادی حداکثر سرعت دانلود حدود ۱۰ تا ۲۰ مگابیت در ثانیه اعلام گشته اما میانگین همین سرعت دانلود در سال ۲۰۱۴ میلادی بین ۵۰ تا ۱۰۵ مگابیت در ثانیه بوده است.

«تام ویلر» مدیر FCC در این رابطه بیان داشته: «این گزارشات تائید می کنند که پیشرفت فناوری در بهینه شدن سرعت و کیفیت پهنای باند ارتباطات تاثیر بسیار زیادی داشته. هر چه پهنای باند بیشتر و پر سرعت تری ارائه گردد، بدون شک نوآوری های بیشتر و خدمات جدیدتری در این زمینه ارائه خواهد گشت و موجب بهبود زندگی مجازی کاربران نیز خواهد شد.»

یکی از جالب ترین مواردی که در بیانیه کمیسیون ارتباطات آمریکا به چشم می خورد، این است که ۶۰ درصد از ترافیک اینترنتی را ویدئوها تشکیل داده اند و گمان می رود که این روند تا سال ۲۰۱۹ میلادی تا ۸۰ درصد افزایش یابد.

در مقایسه ISPهایی که بهترین خدمات اینترنتی را ارائه می دهند، Cablevision با سرعت ۶۰ مگابیت در ثانیه در رتبه نخست قرار گرفته و پس از آن به ترتیب اپراتورهای ورایزن و چارتر با سرعت ۵۰ مگابیت در ثانیه، Cox با سرعت ۴۰ و Comcast با سرعت ۳۵ مگابیت در ثانیه قرار دارند.

البته باید اشاره کنیم که این میانگین در ایالت های مختلف آمریکا با هم فرق دارند و مثلا نیوجرسی میانگین ۵۷ مگابیت در ثانیه دارد در حالیکه میانگین سرعت دانلود ایالت آیداهو حدود ۱۴ مگابیت در ثانیه است.

نظرات ۲۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato