اپل دستور کاهش تولید ۳۰ درصدی را برای تامین کنندگان قطعات آیفون صادر کرد [شایعه]

اپل دستور کاهش تولید ۳۰ درصدی را برای تامین کنندگان قطعات آیفون صادر کرد [شایعه]

بر اساس گزارش اخیر خبرگزاری Nikkei Asian، اپل به تامین کنندگان قطعات آیفون گفته که حجم تولید خود را تا ۳۰ درصد برای دوره سه ماهه ای که از ماه مارس شروع می شود، کاهش دهند.

طبق گفته های خبرگزاری یاد شده، اپل بر فروش آیفون در فصل تعطیلات بیش از اندازه حساب باز کرده بود و به نظر می رسد که نتوانسته به فروش مورد نظر خود دست پیدا کند و حالا، بخشی از آیفون ها هنوز در انبار فروشگاه ها باقی مانده اند.

همین موضوع،‌ باعث شده تا اپل میزان سفارشات خود برای سه ماهه بعدی که از ماه مارس آغاز می شود تا ۳۰ درصد کاهش دهد. خبرگزاری یاد شده می گوید که اپل پیش از این به تامین کنندگان گفته بود که میزان تولید قطعات برای آیفون ۶ اس و نمونه پلاس آن، دقیقا همانند سفارشات درخواستی برای آیفون ۶  در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ خواهد بود.

این اولین باری نیست که از کاهش تقاضا برای آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس سخن به میان می آید و به نظر می رسد در سال جاری، برای اولین بار رشد تقاضا برای آیفون متوقف خواهد شد.

در تاریخ ۲۶ ژانویه، اپل گزارش مالی مربوط به سه ماهه اخیر خود را منتشر خواهد کرد و در آن زمان می توان تا حدی متوجه شد که آیا این شایعات و گمانه زنی ها حقیقت دارند یا خیر.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato