بلک بری در حال بهینه سازی پلتفرم نرم افزاری خودروهای بدون راننده است

بلک بری که روزی عنوان بزرگ ترین فروشنده تلفن همراه در ایالات متحده را یدک می کشید، ساعتی پیش در CES 2016، در یک سالن کوچک مراسمی را برگزار کرد و خبرهای جالبی را نیز منتشر نمود.

خبر تازه از این برند اینکه کانادایی ها، اعلام کرده اند می خواهند با کمک به پرورش سیستم عامل «کیواِن‌ اکس» یا QNX، خودروهای هوشمند و بدون راننده را به شکلی ایمن به جاده ها بفرستند.

خودروسازهای کنونی، از سیستم عامل QNX در سیستم مالتی مدیای اتومبیل ها استفاده می کنند و نسخه بهینه شده همین پلتفرم نرم افزاری از سوی بلک بری، می تواند به سیستم های هوشمند خودران کمک کند تا به شکل دقیق تری وظایف خود را انجام دهند.

بلک بری در واقع می خواهد کار خودروسازان را راحت تر کرده و ویژگی های مختلفی را در پلتفرم QNX به آنها عرضه کند. مشخصا خودروسازها نیز به جای چند سال وقت گذاشتن برای توسعه همان ویژگی ها، ترجیح خواهند داد تا آنها را از بلک بری بخرند. این ویژگی ها، شامل قابلیتی هم می شوند که به ماشین های خودران اجازه می دهد با هم به ارتباط بپردازند.

مدیر عامل شرکت فورد، آقای Mark Fields روز گذشته گفت که خودروهای بدون راننده تا ۴ سال دیگر به شکل گسترده به خیابان ها خواهند آمد و به نظر می رسد اگر بلک بری خوش شانس باشد، پس از شکست هایش در زمینه توسعه تلفن های هوشمند، می تواند در این بخش برای خود بازار مناسبی به دست آورد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟