هیدئو کوجیما به تالار مشاهیر آکادمی هنرهای تعاملی می پیوندد

هیدئو کوجیما به تالار مشاهیر آکادمی هنرهای تعاملی می پیوندد

هیدئو کوجیما، خالق نامی سری بازی متال گیر سالید، قرار است که در ماه آتی میلادی و در طی مراسم D.I.C.E Awards به تالار مشاهیر «آکادمی هنرهای تعاملی و علوم - AIAS» بپیوندد. بنابر اخبار، گیرمو دل تورو، کارگردان شناخته شده فیلم های سینمایی، این جایزه را به کوجیما اهدا خواهد کرد. همان طور که احتمالا می دانید، دل تورو و کوجیما، پیش از این قرار بود در پروژه سایلنت هیلز با یک دیگر همکاری کنند که البته ساخت آن متوقف شد.

کوجیما بیست و یکمین شخصی خواهد بود که به تالار مشاهیر آکادمی هنرهای تعاملی خواهد پیوست. پیش از این، افرادی نظیر دن و سم هاوسر (برادران مدیر کمپانی راک استار)، تیم سویینی و دکتر گرگ زشاک (موسس کمپانی Bioware) افتخار عضویت در این تالار را یافته بودند.

مارتین ری، مدیر آکادمی AIAS در سخنان اخیر خود گفته است که:

کارنامه کاری درخشان هیدئو کوجیما، تاثیر شگرفی در شکل گیری صنعت بازی های ویدیویی، روایت سینمایی داستان به همراه درگیر کردن گیمر در تک تک لحظات بازی داشته است. به عنوان یکی از دوست داشتنی ترین و مورد احترام ترین طراحان تاریخ بازی های ویدیویی، مفتخریم که کوجیما را به تالار مشاهیر خود بیفزاییم.

هیدئو کوجیما در چند وقت اخیر با کمپانی کونامی مشکلات زیادی را تجربه می کرد. مشکلات حقوقی و درگیری هایی نامشخص بر سر نسخه اخیر سری بازی متال گیر سالید، سبب شد که کوجیما برای همیشه از کونامی جدا شود و استودیویی جدید تاسیس کند. در ماه گذشته اعلام شد که کوجیما در حال کار روی عنوانی انحصاری برای پلی استیشن ۴ است که البته بعدا، برای پی سی نیز عرضه خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato