ایلان ماسک: اتومبیل های تسلا تا سال 2018 میلادی خودران می شوند

اگر به نظرتان فناوری پارک خودکار در ماشین های تسلا در نوع خود آینده نگرانه و بسیار پیشرفته است باید بگوییم که به اعتقاد ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت، این تازه اول راه است.

وی که امروز در جمع خبرنگاران حضور یافته بود اعلام داشت ماشین های تماما خودکار تسلا ظرف دو سال آینده وارد بازار می شوند و تکنولوژی احضار (Summon) در این ماشین ها نیز تنها یک گام کوچک است.

ماسک که به خاطر ایده های ماورایی اش شهرت دارد در این باره گفت: در نهایت شما می توانید خودروی خود را در هر نقطه ای احضار نمایید... ماشین شما می تواند خود را به شما برساند. من معتقدم که این اتفاق ظرف دو سال آینده رخ خواهد داد و می توانید از هر نقطه در داخل کشور ماشین خود را احضار نمایید. او در این رابطه این مثال را ذکر کرد که راننده یکی از ماشین های تسلا قادر خواهید بود به اتومبیلش دستور دهد که از نیویورک به سمت لس آنجلس حرکت کرده و در آنجا سوارش کند.

مدیرعامل تسلا در ادامه صحبت های خود گفت: موبایل تان هرچه که باشد، ماشین می تواند خود را به شما برساند و به صورت کاملا خودکار در حین مسیر خود را هم شارژ خواهد کرد.

می خواهید بدانید ماشین چطور خود را شارژ می کند؟ اینجاست که آن مار خزنده (نمونه اولیه از یک مکانیزم خرطومی برای شارژ ماشین های تسلا) وارد عمل می شود. ماسک این مکانیزم خرطومی را در نوع خود بسیار جالب ارزیابی کرده و اظهار داشت که «برخی نسخه های آن» در ابتدا به ایستگاه های شارژ شرکت اضافه خواهند شد.

ماسک بعدها تایید کرد که پیش بینی های او ممکن است خوشبینانه تر از حد معمول بوده باشند و اظهار داشت که رانندگی خودکار به امکاناتی فراتر از یک آپدیت نرم افزاری ساده نیاز دارد.

او گفت: ما به حسگرهای بیشتری نسبت به تعداد فعلی نیاز داریم تا به این هدف خود برسیم. لازم است که قطعات بیشتری به خودروها اضافه گردند؛ دوربین های بیشتر، رادارهای بیشتر، ایستگاه های شارژ بیشتر و مواردی از این دست.

این یعنی مدل های خرده فروشی تسلا به این زودی ها قادر نخواهند بود به صورت خودکار حرکت کنند اما ماسک تصور می کند که تکنولوژی مورد نیاز برای این منظور حداکثر تا دو سال دیگر ارائه می شود.

او به خبرنگاران گفت، در بازه زمانی 24 الی 36 ماهه، ماشین های تولیدی شرکتش قادر خواهند بود با ایمنی بیشتری نسبت به انسان در هر مسیر و خیابانی تردد کنند.

بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

Arm از چیپ‌های جدید مخصوص سیستم‌های خودران رونمایی کرد

Arm از چیپ‌های جدید برای سیستم‌های خودران جهت بکارگیری در صنعت خودرو و صنایع دیگر رونمایی کرد. چیپ‌های جدید، پردازنده پرتوان Cortex-A78AE، پردازنده گرافیکی Mali-G78AE و پردازشگر سیگنال تصویر Mali-C71AE هستند و به گفته Arm، یکی از ویژگی‌های جالب توجه آن‌ها بهره مندی از قابلیت‌های امنیتی داخلی است. به عبارت دیگر این چیپ‌ها توانمندی‌های اضافه‌ای دارند... ادامه مطلب

تسلا از عرضه نسخه بتای سیستم کاملا خودران اتوپایلوت در هفته‌های آتی خبر داد

مدیرعامل تسلا از عرضه نسخه جدید سیستم اتوپایلوت در «۶ تا ۱۰ هفته» آتی خبر داد که رانندگی کاملاً خودران و بدون دخالت راننده را امکان پذیر می‌کند. این نسخه ابتدا در دسترس تعداد محدودی از مشتریان قرار خواهد گرفت و در ادامه به شکل عمومی عرضه می‌شود. «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا گفت که این شرکت... ادامه مطلب

ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد

مدیرعامل تسلا از تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد که تقریباً ۵۰ برابر بیشتر از آمار تولید این خودروساز در سال ۲۰۱۹ است. «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا روز دوشنبه با انتشار توییت جدیدی گفت تسلا «احتمالاً» تا پیش از سال ۲۰۳۰ موفق به تولید سالانه ۲۰ میلیون اتومبیل برقی خواهد... ادامه مطلب

انتقاد ماسک از قرارداد انحصاری مایکروسافت جهت استفاده از خدمات OpenAI

ایلان ماسک از بنیان‌گذاران OpenAI از قرارداد انحصاری مایکروسافت با این شرکت برای استفاده از فناوری‌های مدل پردازش زبان GPT-3 انتقاد کرد. مایکروسافت چند روز قبل در قرارداد انحصاری با شرکت OpenAI مجوز استفاده از کدهای مدل پردازش زبان پیشرفته GPT-3 را کسب کرد. این قرارداد با واکنش منفی برخی از کابران روبرو شد چرا که... ادامه مطلب

تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد

تسلا از احداث یک کارخانه جدید تولید کاتد در ایالات متحده خبر داد. «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا هدف از ساخت این کارخانه را کاهش هزینه‌های زنجیره تأمین و ساده‌سازی فرآیند تولید کاتد اعلام کرده است. ماسک در جریان رویداد Battery Day که در آن تسلا از سلول باتری جدید رونمایی کرد، گفت پروسه تولید کاتد فعلی... ادامه مطلب

ایلان ماسک: فناوری باتری تسلا تا سال ۲۰۲۲ به تولید انبوه نمی‌رسد

ایلان ماسک اعلام کرده فناوری باتری جدید تسلا تا سال ۲۰۲۲ آماده تولید انبوه نخواهد شد و این کمپانی همچنان به خرید باتری از شرکت‌های دیگر ادامه می‌دهد. طبق گفته ایلان ماسک در توییتر، فناوری جدید باتری تسلا که در رویداد «Battery Day» این کمپانی معرفی می‌شود، یک نمونه اولیه خواهد بود و امکان استفاده سریع... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟