مایکروسافت پشتیبانی از نسخه های ۸، ۹ و ۱۰ اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد

هرچند اینترنت اکسپلورر در حال حاضر به هیچ وجه نرم افزار موفق و جذابی به حساب نمی آید، اما میلیون ها کاربر وجود دارند که در سالهای نه چندان دور، نخستین بار اینترنت را از دریچه همین مرورگر تجربه کرده اند.

مایکروسافت نیز بر همین اساس پشتیبانی از نسخه های ۸، ۹ و ۱۰ نرم افزار نه چندان محبوب خود را در سالهای اخیر ادامه داده بود تا امروز که سرانجام به موعد وعده داده شده برای پایان پشتیبانی فنی و ارائه بروزرسانی های امنیتی رسیدیم.

شرکت ساکن ردموند نخستین بار حوالی تیرماه سال ۹۳ از نزدیک بودن پایان عمر این نسخه ها خبر داده بود و هفته گذشته نیز، امروز را به عنوان تاریخ دقیق این اتفاق اعلام کرد.

این موضوع البته به معنای پایان مرورگرهای مایکروسافت نیست و پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر ۱۱ و Edge ادامه خواهد یافت، مرورگرهایی که اولی نزدیک به یک چهارم کاربران اینترنت را در اختیار دارد و مورد دوم نیز، به شکل پیش فرض همراه ویندوز ۱۰ ارائه می شود و از قابلیت های جذابی مثل یکپارچگی با کورتانا برخوردار است.

سازنده علاوه بر این اعلام کرده کاربران در صورت استفاده از نسخه های قدیمی و از رده خارج، در معرض ویروس، بدافزار و حتی سرقت اطلاعات از کامپیوتر شخصی قرار خواهند داشت.

این در حالی است که بر اساس آمار NetMarketShare، تا حوالی دی ماه سال جاری، حدود ۱۹.۸ درصد یا به عبارتی یک نفر از هر ۵ کاربر اینترنت، نسخه های ۸، ۹ و ۱۰ اینترنت اکسپلورر را مورد استفاده قرار می دادند.

هرچند مایکروسافت امیدوار است کاربران این نسخه ها به استفاده از اینترنت اکسپلورر ۱۱ و مرورگر اج روی آورند، اما کارشناسان پیشبینی می کنند بسیاری از این کاربران در نهایت به سوی استفاده از مرورگرهایی مثل کروم و فایرفاکس جذب گردند، ادعایی که لازم است تا انتشار آمارهای بعد برای روشن شدن حقیقت در مورد آن منتظر بمانیم.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟