با mö آشنا شوید؛ ولوموبیلی که با انرژی خورشید شارژ می شود

با mö آشنا شوید؛ ولوموبیلی که با انرژی خورشید شارژ می شود

ولوموبیل ها در میان مردم نسبت به سایر وسائل نقلیه کمتر شناخته شده اند،‌ با این حال شاید ولوموبیل Elf را بتوان یکی از مشهورترین آنها در نظر گرفت. سازنده الف، استارتاپ اسپانیایی evovelo با تأثیر از طراحی این مدل به تازگی از یک ولوموبیل جدید دیگر پرده برداشته؛ وسیله نقلیه ای به اسم mö که انرژی لازم برای حرکت در آن از دو طریق پدال زدن و سلول های خورشیدی تأمین می گردد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

این سه چرخه ۸۵ کیلوگرمی می تواند دو نفر را در خود جای دهد، ضمنا اتاقک کوچکی نیز برای نشاندن کودک یا قرار دادن کیسه های خرید هم در آن در نظر گرفته شده. قدرت موتور الکتریکی این ولوموبیل بسته به قوانین کشورهای مختلف، می تواند بین ۲۵۰ تا ۱۵۰۰ وات متغیر باشد.

به غیر از پنل های خورشیدی که روی سقف این وسیله نقلیه قرار گرفته، انرژی لازم برای فعالیت موتور الکتریکی این ولوموبیل می تواند از یک پکیج باتری ۴۸ ولتی و از طریق اتصال پورت مخصوص آن به برق نیز تأمین شود. جالب اینجاست که این باتری ها قابل جداسازی اند، بنابراین می توانید آنها را با خود به خانه ببرید و آنجا شارژشان کنید.

البته شرکت evovelo به مشتریان این ولوموبیل اطمینان خاطر داده که سلول های خورشیدی روی سقف آن برای تأمین انرژی یک رانندگی معمولی روزانه کفایت می کنند.

از دیگر امکانات ولوموبیل mö می توان به پنجره های باز شونده، سیستم بوق و چراغ کامل، آینه، چرخ های بیست اینچی کامپوزیتی یا آلومینیومی، تایرهای ضد پنچری و ترمز دیسکی اشاره نمود.

mö هنوز وارد خیابان ها نشده و در حال حاضر دوره تست بتایش را می گذارند، اما به احتمال زیاد همین امسال و با قیمتی در حدود ۴۵۰۰ یورو وارد بازار خواهد شد. در ادامه می توانید تصاویر مربوط به این ولوموبیل خورشیدی را مشاهده کنید:

mo-solar-electric-velomobile-4

mo-solar-electric-velomobile-3

mo-solar-electric-velomobile-2

mo-solar-electric-velomobile-1

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato