اپلیکیشن دوربین ویندوز 10 به قابلیت Force HDR در لومیاهای جدید مجهز خواهد شد

اپلیکیشن دوربین ویندوز 10 به قابلیت Force HDR در لومیاهای جدید مجهز خواهد شد

اپلیکیشن دوربین ویندوز 10 به قابلیت Force HDR در لومیاهای جدید مجهز خواهد شد

قابلیت موسوم به Rich Capture که هم اکنون در اپلیکیشن دوربین ویندوز ۱۰ برای موبایل های لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ اکس ال وجود دارد به صورت خودکار فعال می شود و به همین خاطر، کاربر نمی تواند تصمیم بگیرد که تکنیک HDR چه زمانی فعال شود.

در تصاویری که در نور شدید خورشید گرفته می شوند، این قابلیت به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد؛ در واقع علت استفاده از تکنیک مذکور ایجاد تصویری است که رنگ و بویی واقعی تر داشته باشد. به همین منظور، اکسپوژرهای مختلف از یک سوژه با هم ترکیب شده و تصویری واقعی تر را می سازند.

Juha Alakarhu مدیر ارشد واحد تصویربرداری مایکروسافت در مصاحبه اش با AAWP اعلام داشت که به زودی قابلیتی به نام Force HDR به اپلیکیشن دوربین ویندوز ۱۰ می آید. این قابلیت به کاربران دستگاه های ویندوز ۹۵۰ و ۹۵۰ اکس ال امکان می دهد که از تکنیک HDR حتی در محیط های پرنور نیز استفاده نمایند.

اپلیکیشن دوربین ویندوز ۱۰ به کاربران لومیا ۹۳۰ و مدل های پایین تر از آن امکان می دهد تا این قابلیت را بر حسب نیاز فعال یا غیرفعال نمایند. در دو مدل جدیدتر لومیا نیز، آپشن های در نظر گرفته شده Off (خاموش) و Auto (خودکار) است که احتمالا بعد از دریافت آپدیت گزینه On نیز به آنها اضافه خواهد شد.

هنوز مشخص نشده که آپدیت مایکروسافت برای اضافه شدن گزینه «روشن کردن» تکنیک اچ دی آر چه زمانی از راه می رسد اما تردیدی نیست که در آن موقع، افزوده شدن چنین قابلیتی با استقبال گرم کاربران روبرو خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل