پتنت تازه سامسونگ می تواند امکان استفاده از S Pen را در سایر موبایل های اندرویدی فراهم کند

پتنت تازه سامسونگ می تواند امکان استفاده از S Pen را در سایر موبایل های اندرویدی فراهم کند

به طور حتم قلم S Pen سامسونگ یکی از بهترین قلم های استایلوس موجود برای اسمارت فون ها به شمار می آید، اما مشکل اینجاست که این قلم کارآمد تنها با تعداد معدودی از موبایل های رده بالای این شرکت کار می کند.

سامسونگ به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که ممکن است این شرایط را تغییر دهد، بر اساس این پتنت تمام اسمارت فون های موجود در بازار می توانند با استفاده از یک قاب محافظ خاص، از قابلیت های S Pen بهره مند شوند.

پتنت فوق که در کشور کره جنوبی انتشار یافته، قاب محافظ ویژه ای را به تصویر می کشد که در آن فضای کافی برای جای دادن یک قلم استایلوس تعبیه شده است. به نظر می رسد کیس فوق فعلاً برای موبایل های سامسونگ طراحی شده باشد، اما هیچ بعید نیست که به زودی شاهد عرضه آن برای سایر تلفن های اندرویدی هم باشیم.

s-pen-case-4

البته واضح است که افزودن قابلیت استفاده از قلم استایلوس به راحتی جای دادن آن قلم در قاب محافظ نیست. موبایل های سری نوت سامسونگ برای بهره بردن هرچه بیشتر از این قلم مجهز به سخت افزار و همچنین نرم افزار خاصی هستند، بنابراین اگر هم بتوان از قلم S Pen در سایر اسمارت فون‌ های اندرویدی بهره برد، باز هم نمی توان انتظار تجربه ای مشابه سری نوت سامسونگ را از آن داشت.

s-pen-case-1

گذشته از همه این ها ثبت این پتنت به معنی ارائه قطعی چنین محصولی نیست. در حال حاضر تنها می توان به آن به چشم یک ایده بالقوه نگاه کرد، اما به طور قطع در صورت عملی شدن می تواند با استقبال فراوانی از طرف کاربران مواجه شود.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato