ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شرکت Uber با همکاری ایرباس سرویس حمل و نقل هوایی راه اندازی می نماید

کمپانی Uber نخستین بار در سال 2009 میلادی با هدف مهیا نمودن امکان کرایه کردن تاکسی از طریق اپلیکیشن تلفن همراه در سان فرانسیسکو فعالیت خود را آغاز نمود و با اینکه با مشکلات و ...

کمپانی Uber نخستین بار در سال 2009 میلادی با هدف مهیا نمودن امکان کرایه کردن تاکسی از طریق اپلیکیشن تلفن همراه در سان فرانسیسکو فعالیت خود را آغاز نمود و با اینکه با مشکلات و موانع بسیاری بر سر راه خود مواجه بود اما بی وقفه به راهش ادامه داد تا اینکه اکنون در بیش از 65 کشور دنیا سرویس دارد و ارزش کنونی آن رقمی بالاتر از 50 میلیارد دلار اعلام شده است.

حال اوبر در نظر دارد علاوه بر تاکسی، سرویس حمل و نقل هوایی را نیز راه اندازی نماید. پیرو همین امر، مدیر عامل کمپانی «ایرباس»در روز یکشنبه اعلام نمود که آنها به عنوان تامین کننده هلی کوپتر برای شرکت Uber انتخاب شده اند.

بر اساس این خبر، شرکت حمل و نقل یاد شده در نظر دارد به مدت چند هفته در طول برگزاری جشنواره فیلم Sundance به صورت آزمایشی از هلی کوپتر برای حمل و نقل مسافران در اطراف ایالت یوتا (Utah) استفاده نماید. جزئیات این تصمیم هنوز اعلام نشده اما انتظار می رود که هزینه های این سفرها معقول باشند تا افراد حاضر به استفاده از آنها به جای درخواست تاکسی های معمولی را داشته باشند.

اینکه اوبر قرار است هلی کوپترها را از ایرباس خریداری نماید یا خیر معلوم نیست اما به هر صورت که باشد، گامی بزرگ برای این شرکت محسوب می گردد و آن را یک سر و گردن بالاتر از رقبایش در این عرصه قرار خواهد داد.

لازم به یاد آوری است که این نخستین باری نیست که اوبر از هلی کوپتر برای انتقال مسافران بهره گرفته اما اولین باری خواهد بود که به طور دائم از این سرویس استفاده می شود. اوبر در سال 2013، از منهتن به همپتون و همچنین در طول مسابقات فرمول یک ایالت متحده در آستین به مقصد زمین مسابقه از هلی کوپتر برای حمل مسافران استفاده نموده بود.

بد نیست بدانید که پروازهای یاد شده هزینه بسیار بالایی برای مسافران داشت، به طوری که سفر از منهتن به همپتون در کمترین حالت 3 هزار دلار برای فرد تمام می شد.

حالا امید می رود شرکت مورد بحث تمهیدی برای کاهش هزینه ها اندیشیده باشد تا بتواند مشتری های بیشتری را به سمت خدمات جدید خود جذب نماید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی