آیا آیفون های آتی اپل از تکنولوژی لای فای پشتیبانی می کنند؟

آیا آیفون های آتی اپل از تکنولوژی لای فای پشتیبانی می کنند؟

دو سال پیش، حرف و حدیث هایی در مورد یک تکنولوژی جدید به نام لای فای به میان آمد. در این فناوری، داده ها با استفاده از جریان های نوری و با سرعت هایی بسیار بالا منتقل می شوند و احتمال آنکه در آینده لای فای جایگزین وای فای شود بسیار بالاست.

اپل نیز با در نظر داشتن همین احتمال، نشانه هایی را در داخل iOS باقی گذاشته که خبر می دهند، مدل های آتی آیفون جزو نخستین دستگاه های پشتیبانی کننده از این فناوری خواهند بود.

به لطف لای فای، همان لامپی که اتاق پذیرایی شما را روشن کرده می تواند داده ها را برای موبایل تان ارسال نماید چراکه در این فناوری از نور قابل رویت استفاده می گردد و چون در این دنیا هیچ چیز سریع تر از نور حرکت نمی کند، سرعت انتقال داده از طریق لای فای به لحاظ نظری برابر با ۲۲۴ گیگابیت بر ثانیه اعلام گردیده است.

حالا مشخص شده که در فایل های کش iOS 9.1، از عبارت «قابلیت های لای فای» درست در کنار بخش مربوط به قابلیت ها سخن به میان آمده است.

به لطف لای فای، نور ارسالی از طریق منبع با استفاده از یک حسگر دریافت شده و سپس به علائم الکترونیکی بدل می شود که توسط تلفن هوشمند قابل خواندن هستند.

البته در نظر داشته باشید که پیش بینی نمی شود لای فای در آیفون ۷ به مرحله اجرا در آید و تکنولوژی مذکور همچنان پروسه تست خود را پشت سر می گذارد.

lifi

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato