چهار قدم برای تغییر مسیر شغلی

اگر فکر های خود را کرده اید و در نهایت به این نتیجه رسیده اید که مسیر شغلی که در آن قرار دارید برای شما مناسب نیست، آماده ی حرکت باشید. اما فراموش نکنید این کار در عمل ساده نیست. هیچ به این فکر کرده اید که چگونه می خواهید از مسیری که مدتی در آن فعالیت کرده اید خارج شوید و در مسیر تازه ای قدم بگذارید؟

قدم اول: در مورد علت اصلی اقدام خود شفافیت داشته باشید

شما باید مسیر شغلی جدید خود را بر اساس حقایق انتخاب کنید. چه مشکلاتی را می خواهید حل کنید؟ از چه مهارت هایی می خواهید استفاده کنید؟ چگونه می خواهید برای کارفرما ارزش آفرینی کنید؟ هر چه در مورد مسیر شغلی جدید خود به شفافیت بیشتری برسید، وصل کردن نقاط یک شغل جدید به هم و انجام کاری که دوست دارید برایتان آسانتر خواهد شد.

راهنمایی: شرکت ها به این دلیل شما را استخدام می کنند که برایشان صرفه جویی مالی و یا درآمدزایی داشته به همراه داشته باشید. آنها به دنبال نقاط قوت ویژه ای خواهند بود که فکر می کنند برای انجام یک کار مورد نیاز است. دانستن شخصیت کاری خودتان به شما کمک خواهد کرد نحوه ی ارزش آفرین شدن مهارت هایتان برای آن شرکت را بهتر برایشان توضیح دهید؛ فارغ از اینکه پیش از آن مشغول چه کاری بوده اید.

قدوم دوم: از شرکت های مورد نظر خود فهرستی تهیه کنید

یک جستجوی فعالانه و هدفمند به دنبال شغل، همیشه نتایج بهتری در بر خواهد داشت. شما با شناسایی شرکت هایی که خیلی به کار کردن در آنها راغب هستید، می توانید طرحی برای جستجوی شغل تازه ی خود تدارک ببینید که باعث شود هوشمندانه تر عمل کنید.

راهنمایی: کوچک کردن این فهرست به 10 تا 20 شرکتی که بیشترین همخوانی را با روحیات شما دارند، می تواند باعث شود از قرارگیری در محل درست، یا حد اقل قرار نگرفتن در محل نادرست، اطمینان حاصل کنید. پیدا کردن شرکت هایی که با نیاز های شما سازگاری داشته باشند به شما کمک می کند خود را با اشتیاق بیشتری به آنها معرفی کنید.

قدم سوم: در مسیر شغلی جدید برای خود دوست پیدا کنید

این موضوع که 80 درصد موقعیت های شغلی از طریق معرفی پر می شوند هنوز صحت دارد. اگر قصد دارید مسیر شغلی خود را عوض کنید، باید با کسانی که در شرکت های موجود در فهرست شما مشغول کار هستند آشنا شوید.

راهنمایی: وقتی نوبت به گسترش شبکه ی ارتباطات شما می رسد، باید روی تعداد بالا حساب کنید. اگر کسی برای ارتباط گرفتن با شما از خود اشتیاق نشان نداد ناراحت نشوید. در عوض سعی کنید انتظارات خود را مدیریت کنید. برای مثال، اگر می خواهید در شرکتی دو ارتباط تازه داشته باشید، با آگاهی از اینکه برخی از آنها ممکن است رقبتی برای این کار از خود نشان ندهند، حداقل باید با 5 نفر تماس بگیرید.

قدم چهارم: مهارت های شغل قبلی خود را برای جلب اعتماد به کار بگیرید

پیدا کردن شغل در شرکتی که موقعیت های مورد علاقه ی شما را در خود داشته باشد ممکن است با انجام برخی از همان کارهایی شروع شود که در وهله ی اول سعی در فاصله گرفتن از آنها داشته اید. وقتی تا حدی در شرکت جدید خود جا افتادید، می توانید از زیرکی حرفه ای خود برای تحت تأثیر قرار دادن کارفرمایتان استفاده کنید؛ به گونه ای که بتواند برای سپردن فرصت انجام کار مورد علاقه تان به شما اعتماد کند.

راهنمایی: قدم گذاشتن با چشمان بسته در هر موقعیت شغلی تازه ای که با مسیر مورد نظر شما در یک راستا قرار دارد کار درستی نیست. فرایند های ثبت درخواست همکاری به صورت آنلاین با هدف حذف درخواست های ناهمخوان با نیاز های شرکت ها طراحی شده اند و احتمالاً به خاطر نداشتن سابقه در حوزه ی کاری جدید، شما را از روند بررسی حذف خواهند کرد. به همین دلیل باید این فرایند را دور بزنید و با کسانی صحبت کنید که بتوانند با وجود عدم بهره مندی تان از سابقه ی مورد نیاز، با شخصیت و علاقه ی شما به انجام این کار آشنا شوند.

تغییر دادن مسیر شغلی کار آسانی نیست، اما قابل انجام است. موضوع تماماً به این بر می گردد که حاضر باشید چقدر زمان و انرژی برای تحقق بخشیدن به آن صرف کنید. اگر به این فکر می کنید که نمی خواهید مسیر شغلی فعلی خود را ادامه دهید، این نکته را به یاد داشته باشید: هیچ کس جز خود شما نمی تواند این موضوع را سر و سامان دهد. تنها خود شما قادر به این کار هستید.

مطالب مرتبط

بهترین روش برای ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان چیست؟

ارزیابی کارکنان در سازمان ها عمدتا بر اساس معیارهای تعیین شده توسط منابع انسانی صورت می گیرد اما در مواردی از این دست دیدگاه مدیران هم نقش دارند. این دیدگاه ها عمدتا بر اساس مقایسه کارکنان با هم یا میزان پیشرفت آنها نسبت به گذشته صورت می گیرد اما هرکدام از این روش ها مزایا و... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

چرا نباید زندگی را در کار خلاصه کرد؟

حدود یک سوم زندگی ما به کار کردن اختصاص دارد و مدت زمان زیادی هم برای ورود به دنیای کار آماده می شویم. به لحاظ تاریخی، کسی کار را برای معنا بخشیدن و هدفمند کردن زندگی در نظر نمی گرفت. انسان ها صرفاً کار می کردند تا گرسنه نمانند. معنا و هدف در زندگی از... ادامه مطلب

مشکلات، شکست ها و چالش های مدیران عرصه تکنولوژی در سال ۲۰۱۹

روزهای پایانی هر سال معمولا فرصت مناسبی است برای بررسی دستاوردها و شاید شکست های یک سال گذشته و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف جدید.صنعت تکنولوژی در یک سال گذشته دستخوش تحولات فراوانی شد و موفقیت های بسیاری را در این عرصه شاهد بودیم. اما در این سال شکست ها هم کم نبودند و... ادامه مطلب

گزارش Glassdoor: پردرآمدترین مشاغل آمریکا در سال ۲۰۱۹

وبسایت کاریابی Glassdoor که همه ساله فهرستی از پردرآمدترین مشاغل آمریکا را براساس گزارش های ناشناس شاغلین این کشور ارائه می کند صبح امروز گزارش سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد. از میان ۲۵ شغل مورد اشاره در این گزارش ۱۴ موردشان به حوزه تکنولوژی مربوط می شوند که نسبت به سال قبل یک مورد بیشتر است... ادامه مطلب

سیستم خودکار بررسی رزومه گوگل چه نمونه‌هایی را رد می‌کند؟

استخدام در گوگل رویایی دست نیافتی برای بسیاری از فعالان حوزه تکنولوژی محسوب می‌شود اما طی کردن روند چنین استخدامی به چند دلیل بسیار سخت است. یکی از این دلایل سیستم خودکار بررسی رزومه گوگل محسوب می‌شود که مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است.شاید شما رزومه کاملی و مناسبی دارید و حتی از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟