اپل رکورد فروش آیفون در هند را شکست

اپل رکورد فروش آیفون در هند را شکست

براساس آمار و اطلاعات منتشر شده توسط کمپانی Counterpoint Research، فروش آیفون در هند به شدت افزایش یافته است. گفته می شود که در سه ماهه انتهایی سال گذشته، اپل ۸۰۰ هزار واحد آیفون به هند ارسال کرده که به نسبت ۵۰۰ هزار واحد سال گذشته، رشدی قابل توجه داشته است.

اپل با ارائه تخفیف های اساسی قصد دارد تا فروش بالای تلفن های همراهش را در این کشور تضمین کند، این در حالی است که آیفون ها قیمت بالاتری نسبت به دیگر تلفن های همراه دارند. حتی با وجود تخفیف ها، ۸۰۰ هزار واحد صرفا مربوط به آیفون های جدید نیست، بلکه مدل های قدیمی هم بخشی از آن را تشکیل داده است.

در این گزارش گفته شده که تقریبا ۳۰ درصد کل فروش مربوط به iPhone 5s بوده است و ۵۰ درصد دیگر را آیفون ۶s و ۶s Plus تشکیل داده اند. در سال ۲۰۱۴، آیفون های جدید اپل، تقریبا ۷۰ درصد کل فروش را شامل می شدند.

در حالی که حالا اپل آیفون های بیشتری می فروشد اما نیمی از این فروش، مخصوص به نسل های پیشین است. چنین آماری، هر چقدر امیدوار کننده باشد، در سوی دیگر، نگران کننده نیز هست. کمپانی ساکن کوپرتینو امید دارد تا پس از کسب مجوزهای لازم، اپل استورهای خود را در این کشور برقرار کرده و رکورد فروش سال ۲۰۱۵ را هم بشکند.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato