اپل یکی از متخصصین طراحی رابط های کاربری سه بعدی را به استخدام خود درآورد

اپل یکی از متخصصین طراحی رابط های کاربری سه بعدی را به استخدام خود درآورد

اپل تا به امروز هیچ محصولی شبیه به هولولنز مایکروسافت یا هدست واقعیت مجازی آکیلس ریفت به نمایش در نیاروده، اما به نظر می رسد که اهالی کوپرتینو مشغول کار روی محصولی بهره مند از تکنولوژی واقعیت مجازی/افزوده هستند.

فایننشال تایمز به تازگی در گزارش اخیر خود اعلام داشته که کمپانی غول سیلیکون ولی، پروفسور داگ باومن، یکی از اعضای اصلی کمپانی Virginia Tech و یکی از برندگان پروژه تحقیقاتی هولولنز را به استخدام خود درآورده است. به نظر می رسد که باومن، در ساخت رابط های کاربری سه بعدی، چیزی شبیه به فیلم های علمی و تخیلی، تخصص دارد.

پروفسور باومن علاوه بر انتشار کتاب ارزشمند «رابط کاربری سه بعدی: تئوری و تمرین»، فعالیت های زیادی در حوزه تکنولوژی های پوشیدنی داشته است. هنوز دلایل اپل از استخدام وی مشخص نیست، اما اهالی کوپرتینو پیش از این هم با ثبت چند پتنت مختلف، علاقه خود به این حوزه از تکنولوژی را نشان داده بودند.

در هر حال این امکان وجود دارد که اپل مشغول ساخت هدست واقعیت مجازی و یا واقعیت افزوده خود باشد. در نهایت نیز لازم به ذکر است که به گفته تحلیلگر فایننشال تایمز، استخدام باومن می تواند به پروژه ساخت اتومبیل تایتان از سوی اپل مربوط باشد و شاهد عرضه تکنولوژی رابط کاربری سه بعدی روی این خودرو باشیم.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato