تلفن های تاشونده زودتر از سال ۲۰۱۷ عرضه نمی شوند

تلفن های تاشونده زودتر از سال ۲۰۱۷ عرضه نمی شوند

بدون شک بزرگترین تحول بعدی در بازار تلفن های هوشمند، تولید موبایل هایی با نمایشگرهای تاشونده است. بسیاری معتقدند که عرضه تلفن هایی با نمایشگرهای خمیده چون Galaxy S6 edge و LG G Flex نشان می دهد که نباید فاصله زیادی تا وقوع این تحول داشته باشیم.

در گذشته هم اخباری را در خصوص احتمال معرفی اولین اسمارت فون تاشونده سامسونگ در اواخر سال پیش رو را به اطلاعتان رساندیم. حالا اما اخبار دقیق تری در این خصوص منتشر شده که نشان می دهد اولین تلفن از طرح موسوم به Project Valley سامسونگ زودتر از اوایل سال ۲۰۱۷ به بازر عرضه نمی شود.

آن طور که به نظر می رسد این بار اطلاعات دقیق تر و قابل اعتمادتر است. کوین وانگ مدیر تحقیقات موسسه پرآوازه IHS Technology به تازگی مطلبی را منتشر کرده و در آن آورده است که نباید تا اوایل سال آینده منتظر رونمایی از اولین اسمارت فون تا شونده باشیم، گرچه آزمایش های اخیر روی نمایشگرهای انعطاف پذیر نتایج امیدوارکننده ای به دنبال داشته است.

وانگ همچنین می گوید که تولید کننده های صفحه نمایش حالا توانایی ساخت نمایشگری را دارند که می تواند تا شعاع قوس ۳ میلیمتر خم شود. این یعنی حالا ما نمایشگرهایی داریم که بدون ایجاد هرگونه آسیب می تواند به طور کامل روی خود تا شود. برای مقایسه؛ شعاع قوس خمیده ترین نمایشگر موجود، یعنی LG G Flex حدود ۷۰۰ میلیمتر است. البته شعاع قوس افقی Galaxy Round کمی بیشتر و در حدود ۴۰۰ میلیمتر بوده و قوس لبه نمایشگر Galaxy S6 edge هم حدود ۷ میلیمتر است.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه شعاع های قوس کوچکتر می تواند به معنی نمایشگرهای خمش پذیرتر باشد.

Radius-of-curvature-1

امید صنعت تلفن های همراه به سامسونگ و ال جی است و باید دید کدامیک زودتر می توانند اولین نمونه تجاری نمایشگرهای خم شونده را به بازار عرضه کنند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato