همه چیز درباره آیفون 13
قانونگذار کالیفرنیایی خواستار ممنوعیت رمزگذاری موبایل ها در سال ۲۰۱۷ شد

قانونگذار کالیفرنیایی خواستار ممنوعیت رمزگذاری موبایل ها در سال ۲۰۱۷ شد

جیم کوپر به عنوان یکی از اعضای مجلس قانون گذاری ایالتی در کالیفرنیا، طرحی را برای تصویب ارائه کرده که در صورت تایید، از ابتدای سال آینده فروش موبایل هایی که به صورت پیش فرض اطلاعات خود را رمزنگاری می کنند، ممنوع خواهد شد.

در این طرح آمده که اطلاعات موجود در هر موبایلی می بایست توسط تولید کننده و یا سازنده سیستم عاملش قابل دسترسی باشد. در طرح فوق جریمه ای ۲۵۰۰ دلاری به ازای هر دستگاه برای سازنده ای که این قانون را نقض کند در نظر گرفته شده است.

از دیدگاه جیم کوپر رمزنگاری اطلاعات درون موبایل ها باعث ایجاد اختلال در مسیر عملیات های کشف و شناسایی جرایم توسط مراجع قضایی می شود. او معتقد است مبارزه با جرایمی مانند قاچاق انسان بدون داشتن دسترسی تام و تمام به اطلاعات موجود در تلفن های همراه شهروندان ممکن نیست.

او در مصاحبه با ArsTechnica بیان داشته:

«اگر شما یک خلافکار باشید، ما می توانیم در حساب های بانکی شما جستجو کنیم، اطاعات منزل شما را به دست آوریم. {در صورت تصویب این قانون} ما می توانیم مطمئن باشیم که می توانیم در مورد هرچه نیاز داریم جستجو کنیم.

ممکن است که سازندگان موبایل ها بگویند که این نقض حریم شخصی است. این حرف بی معنی است. ما به دنبال دستگیری قاچاقچیان انسان و کسانی هستیم که دست به کارهای زشت و شیطانی می زنند. وقتی پای قاچاق انسان در میان باشد، حریم خصوصی معنایی ندارد.»

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato