معرفی سیستم تعلیق فوق پیشرفته DS در سال 2018

معرفی سیستم تعلیق فوق پیشرفته DS در سال 2018

خودروهای فرانسوی و به خصوص سیتروئن، به راحتی سواری و کیفیت بالای سیستم تعلیق شهرت دارند، اما حتی در بین فرانسوی ها نیز سیستم تعلیق هیدروپنوماتیک سیتروئن که در زانتیا نیز استفاده شده بود، تافته ای جدا بافته است.

حالا مهندسین DS به عنوان شاخه لوکس کمپانی پژو سیتروئن، قصد دارند تا این تکنولوژی کلاسیک اما پیشرفته سیتروئن را به شکلی کارآمد تر ارتقاء دهند و مدل جدیدی از تعلیق عملکرد متغییر را ویژه خودروهای DS توسعه دهند.

تکنولوژی هیدروپنوماتیک سیتروئن براساس یک مدار روغن و چند گوی پرشده با گاز نیتروژن کار می کند، روغن نوسانات و ارتعاشات مسیر را به گاز موجود در گوی ها منتقل می کند و گاز نیز در نقش میرا کننده ظاهر شده و این نواسانات را جذب می کند.

CITROEN HYDROPENOMATIC

امکان کنترل ارتفاع خودرو و نرمی و سفتی فنربندی در کنار یکپارچه بودن مدار هیدرولیکی چرخ ها از نظر انتقال و جذب ضربات از جمله ویژگی های این تکنولوژی جالب و نسبتا پیچیده هستند.

DS-5

حالا مهندسان DS قصد دارند تا به جای سیستم سنتی و مبتنی بر گاز نیتروژن از مجموعه فنربندی برقی با کنترلر های الکترونیکی دقیق تر استفاده کنند، روشی که از نظر مکانیزم عملکرد توسط برخی خودروسازان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

تاکنون جزییات فنی دقیقی توسط DS در باره این تکنولوژی منتشر نشده، اما با توجه به پیشینه تکنولوژی های سیتروئن و رقابت DS در بازار خودروهای لوکس، می توان انتظار توسعه مجموعه ای جالب و کم نظیر را از سوی این کمپانی داشت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato