بازار فناوری های زیستی تا 2020 در هر سال بیش از 60 درصد رشد خواهد داشت

بازار فناوری های زیستی تا 2020 در هر سال بیش از 60 درصد رشد خواهد داشت

این روزها، حسگرهای زیستی همانند اسکنرهای عنبیه چشم و تشخیص اثر انگشت در بسیاری از بخش های زندگی انسان حضور دارند و به عنوان یک قفل امنیتی از آنها استفاده می گردد. بیشتر تلفن های هوشمندِ پرچمدارِ برندهای مختلف نیز در سال های اخیر به انواع مختلفی از این سنسورها مجهز شده اند تا خیال کاربران خود را از در امان بودن محتویات داخلی موبایل راحت نمایند.

البته باید یادآوری نمائیم این فناوری فقط به موبایل یا تبلت محدود نیست و در وجوه دیگر زندگی همانند درب های ورودی یا کیف های دستی هم از آن استفاده می شود. بر اساس همین طیف گسترده و همه گیر شدن قابلیت مورد بحث، سازمان ISSA کره جنوبی، اعلام نموده در سال ۲۰۱۴ میلادی ارزش بازار ابزار زیستی به بیش از ۱۵۶ میلیارد دلار رسیده بوده و همچنان در حال افزایش است به طوری که گمانه زنی می گردد این میزان در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۳۵۰ میلیارد دلار برسد.

حسگرهای اثر انگشت که بخش عمده بازار فناوری زیستی را به خود اختصاص داده اند بر اساس فرضیات موجود هر ساله حدود ۱۰.۸ درصد رشد خواهند داشت. در همین راستا در مورد اسکنر عنبیه چشم نیز انتظار می رود رشد سالانه ی ۶۶.۶ درصدی رقم بزند.

در دنیای تلفن های هوشمند نیز این فناوری ها احتمالا تا سال ۲۰۲۰ میلادی در بیش از ۴.۸ میلیارد دستگاه موبایل نصب و ارائه خواهند گشت و حدود ۵.۴ میلیارد بار اپلیکیشن های مربوط به آنها دانلود خواهند شد.

در آخر جا دارد اشاره نمائیم، فناوری مورد بحث به طور دائم در حال رشد است و حتی محققان در پی  تولید ابزارهایی که متکی بر دیگر اعضای بدن انسان باشند، هستند. از این رو احتمالا در آینده ای نه چندان دور شاهد حضور حسگرهایی عجیب دیگری در حوزه تکنولوژی خواهیم بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato