شرایط لازم برای فضانورد شدن چیست؟

شرایط لازم برای فضانورد شدن چیست؟

برخلاف باورهای عمومی، علاقمندان به فضانورد شدن نیازی به داشتن مهارت های خلبانی ندارند اما داشتن چنین مهارتی یک امتیاز برای آنها محسوب می شود. با این همه، اگر قصد دارید برای پست خلبانی درخواست نمایید، آنگاه داشتن حداقل هزار ساعت تجربه پرواز جت یک پیش نیاز برای شماست.

محدودیت سنی وجود ندارد

ksc-98ec-1392-w600

اگر بتوانید تست های یاد شده را با موفقیت پشت سر بگذارید آنگاه می توانید نامزد فضانوردی شوید و سن و سال شما هیچ اهمیتی ندارد. افرادی که تا به امروز برای این کار داوطلب شده اند، محدود سنی شان بین ۲۶ تا ۴۶ سال بوده است و متوسط سن فعلی نیز برابر با ۳۴ سال است.

John Glenn نشان داد که در فضا، سن تنها یک عدد است و بس. او نخستین فضانورد آمریکایی بود که به مدار زمین رفت و با داشتن ۷۷ سال بعدها نامش را به عنوان مسن ترین فرد در فضا به ثبت رساند.

تجربه کاری همراه با ارتقاء شغلی

screen-shot-2016-01-25-at-11-14-32-am-w600

براساس اعلام ناسا، علاقمندان به شغل فضانوردی باید علاوه بر احراز پیش نیازهای جسمی و آکادمیک باید سه سال تجربه کاری مرتبط همراه با «ارتقاء شغلی» داشته باشند. بدان معنا که در مشاغل مرتبط با رشته خود کار کرده و مرتبا پیشرفت کرده باشند.

پشت سر گذاشتن رقبا

screen-shot-2016-01-25-at-11-19-27-am-w600

وقتی ناسا اعلام می کند که به دنبال جذب فضانورد است، بسیاری ابراز علاقمندی می کنند اما از این میان، تعداد اندکی هستند که در نهایت لباس فضانوردی را به تن کرده و عازم می شوند.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، از بین ۶۳۰۰ نفری که درخواست خود را تسلیم ناسا کردند، تنها ۸ نفرشان کاندید فضانوردی شدند و در حال حاضر نیز شمار فضانوردان این سازمان از ۴۳ نفر فراتر نمی رود.

اما اوضاع به زودی تغییر خواهد کرد. هم اکنون تعداد زیادی سفینه فضایی در دست ساخت است و این رقم فراتر از هر میزان دیگری در طول تاریخ اعلام شده. علاوه بر این، فضانوردان بار دیگر قادر خواهند بود از فلوریدا و در داخل فضاپیمای تماما ساخته شده توسط کارشناسان این کشور به اعماق فضا رفته و زمینه را برای ارسال انسان به مریخ فراهم نمایند.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato