مرورگر سافاری اپل از صبح امروز روی دستگاه های مک و آیفون سراسر دنیا کرش می کند

مرورگر سافاری اپل ظاهرا از صبح امروز دچار مشکلاتی شده است و در صورتی که عملیات سرچ را از طریق آدرس بار آن (هم در iOS و هم OS X) انجام دهید مرورگر به دفعات کرش می می کند.

استیون ترافتون-اشمیت یکی از توسعه دهندگان iOS خاطر نشان کرده است که این مشکل به قابلیت پیشنهاد سرچ سافاری مربوط می شود و صرفا با غیر فعال کردن این قابلیت یا استفاده از مد خصوصی در مرورگر می توانید به صورت موقت کرش کردن سافاری را متوقف نمایید.

البته لازم است اضافه نماییم که همه کاربران هم این مساله را تجربه نمی کنند و مشکل احتمالا می تواند از آن جهت باشد که پیشنهادات سرچ این مرورگر به صورت لوکال در سیستم یا دستگاه مورد استفاده کاربر کش شده یا اینکه به خاطر کش DNS هنوز هم امکان دسترسی به سرورهای اپل برای آنها فراهم است.

Mobit

گفتنی است که جدیدترین مشکل نرم افزاری اپل دو ماه بعد از آن گزارش می شود که کاربران مک مجبور شدند به دنبال بروز یک مشکل امنیتی کلیه نرم افزارهای نصب شده از روی اپ استور را از نو روی دستگاه های خود نصب نمایند.

در واقع داستان از این قرار است که منقضی شدن یک گواهی امنیتی مورد استفاده توسط اپل که از آن برای تایید اپلیکیشن ها استفاده می کرد باعث شد که این شرکت استاندارد قدیمی SHA-1 را کنار گذاشته و در عوض از استاندارد ایمن تر و جدیدتر SHA-2 استفاده کند.

اما برخی از اپلیکیشن ها در اپ استور با استاندارد جدید سازگاری نداشتند و در نتیجه کاربران مجبور شدند که موارد مشکل دار را از نو نصب نمایند.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟