شرکت LegbaCore که در زمینه امنیت فریمور فعالیت دارد چندی پیش توسط اپل خریداری شد

شرکت LegbaCore که در زمینه امنیت فریمور فعالیت دارد چندی پیش توسط اپل خریداری شد

ترامل هادسون محققی است که در زمینه امنیت فعالیت می کند و در جریان سخنرانی ماه دسامبر خود در کنفرانس ۳۲C3 اعلام کرد که اپل در نوامبر ۲۰۱۵ یک شرکت فعال در زمینه امنیت فریمور که LegbaCore نام دارد را خریداری کرده است.

کمی بعد زنو کوا بنیانگذار LegbaCore هدف این شرکت را «ساخت سیستم هایی با ایمنی هرچه بیشتر» اعلام کرد.

در ماه نوامبر او و کوری کالنبرگ یکی دیگر از موسسان شرکت یاد شده اعلام کردند که به صورت تمام وقت به اپل ملحق شده اند. تنها یک یا دو روز قبل از آن اتفاق، وبسایت متعلق به آن شرکت خبر داد که «هیچ سفارش تازه ای را از سوی مشتریان خود نمی پذیرد» اما سایت آن به عنوان «مرجعی برای فعالیت های سابق LegbaCore همچنان بالا خواهد ماند».

گفتنی است که این شرکت پیشتر در رابطه با نخستین کرم فریمور موسوم به Thunderstrike 2 که کامپیوترهای مک را تحت تاثیر قرار داد با هادسون همکاری کرده بود. پاکسازی این بدافزار غیرممکن بود و در برابر آپدیت های نرم افزاری و فریمور مقاومت بالایی را از خود نشان می داد.

LegbaCore و هادسون اپل را در مورد آسیب پذیری های Thunderstrike آگاه کردند و شرکت ساکن کوپرتینو نیز کار روی پچ های مربوط به آن را آغاز کرده و نخستین پچ را هم در ژوئن سال ۲۰۱۵ ارائه کرد.

کوا در توئیتر خود اعلام کرد که اپل بعد از مشاوره هایی که در تابستان ۲۰۱۵ از این شرکت دریافت کرد، مذاکرات خود با آن را آغاز کرده است. کمی بعد برای کوا و کالنبرگ روشن گشت که اپل پروژه های جالبی را در دست انجام دارد که این دو نفر می توانند در آنها مشارکت نمایند و طولی نکشید که آنها فعالیت های خود در شرکت LegbaCore را متوقف نموده و در اپل مشغول به کار شدند.

LegbaCore یک شرکت ارائه دهنده مشاوره در زمینه امنیت است با این حال، تکنولوژی خاصی را برای این منظور در اختیار ندارد و احتمالا اپل قصد دارد از دانش و هوش این دو نفر برای بهبود امنیت نرم افزاری و firmware در محصولات نرم افزاری و سخت افزاری آتی خود استفاده نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato