اپل به رای دادگاه برای پرداخت جریمه 625 میلیون دلاری به VirnetX اعتراض کرد

اپل به رای دادگاه برای پرداخت جریمه 625 میلیون دلاری به VirnetX اعتراض کرد

اپل درست یک روز پس از حکم دادگاه که به پرداخت خسارت ۶۲۵.۶ میلیون دلاری برای استفاده ی غیر قانونی از پتنت های شرکتی دیگر محکوم گشته بود، به این رای اعتراض نمود.

چندی پیش کمپانی VirnetX که به عنوان غول پتنت های دنیا شناخته می شود، علیه شرکت ساکن کوپرتینو به دادگاه تگزاس شکایت و اعلام نمود که اپل از چهار نشان تجاری آنها در حوزه ارتباطات در محصولاتی همانند iMessage، FaceTime، شبکه های خصوصی مجازی و نرم افزارهای خود بهره گرفته است.

در ادامه، شرکت ساکن کوپرتینو محکوم شناخته شد اما ظاهرا زیر بار این اتهام نمی رود و امروز روی این حکم اعتراض زده و گفته که وکلای VirnetX از استدلال خارج از شواهد و شهادت های دروغین علیه اپل استفاده نموده اند.

این شکایت در دادگاه Tyler در تگزاس تنظیم گشته؛ شعبه ای که همیشه به نفع صاحبان پتنت رای می دهد و پیروزی آنها در برابر سوء استفاده کننده ها را رقم می زند. جالب است بدانید VirnetX فقط ۱۴ کارمند و یک دفتر اداری کوچک در نوادا دارد اما ادعا نموده قصد داشته از این پتنت ها برای توسعه محصولات خود بهره بگیرد.

در همین راستا بد نیست بدانید که اختلافات اپل و شرکت یاد شده از سال ۲۰۱۲ آغاز شده در آن زمان نیز شرکت VirnetX علیه اپل شکایت نموده و ۳۶۸ میلیون دلار غرامت دریافت نموده و همچنین به مدت دو سال نیز از یک درصد از سود فروش آیفون و آیپد نیز بهره مند گشته بود.

پس از آن اپل FaceTime را از نو طراحی کرد تا دوباره مورد شکایت این شرکت قرار نگیرد اما گویا این دعواهای قانونی همچنان ادامه دارد و VirnetX باز هم توانست ۶۲۵.۶ میلیون دلار از کمپانی ساکن کوپرتینو دریافت نماید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato