گزارشی از وضعیت بازار اسمارت فون ها در آمریکا: کاهش سهم اپل و کم شدن فاصله با سامسونگ

گزارشی از وضعیت بازار اسمارت فون ها در آمریکا: کاهش سهم اپل و کم شدن فاصله با سامسونگ

با آن که بازار اسمارت فون های هند از لحاظ فروش بالاخره بازار آمریکا را به زیر کشید و خود را به عنوان دومین بازار بزرگ موبایل دنیا بعد از کشور چین مطرح کرد، اما هنوز هم بازار آمریکا بهشت تولید کنندگان تلفن های هوشمند رده بالا و پرچمدار به حساب می آید.

پس عجیب نیست اگر ببینیم در چنین بازاری، بیشترین سهم فروش را موبایل سازی در اختیار دارد که تمام محصولاتش جزو رده بالاها و گرانقیمت ها محسوب می شوند؛ این تولید کننده هم کسی نیست جز شرکت اپل. آیفون های اپل همواره بیش از ۵۰ درصد بازار اسمارت فون های آمریکا را در اختیار خود داشته اند.

اما بر اساس گزارش های جدید، بعد از چند سال، اپل عاقبت شاهد افت سهم خود در بازار و رسیدنش به زیر ۵۰ درصد بوده و رقبایی همچون سامسونگ مشغول کم کردن فاصله ی خود با آنها هستند.

البته در آمریکا نیز به مانند تمام کشورهای دنیا، سهم اصلی در اختیار پلتفرم اندروید است، اما وقتی هدف مقایسه برندها باشد، اپل هموراه جایگاه مستحکمی در میهن خود داشته است.

موسسه تحقیقات و مشاوره Parks Associates به تازگی گزارشی را از وضعیت بازار تلفن های هوشمند در ایالات متحده منتشر کرده که بر اساس آن مشخص شده، ۸۶ درصد از تمام خانوارهای آمریکایی که به شبکه اینترنت دسترسی دارند، حداقل صاحب یک اسمارت فون هستند.

در این گزارش آمده که اپل همچنان با در اختیار داشتن سهمی ۴۰ درصدی، بزرگترین فروشنده تلفن هوشمند در آمریکا محسوب می شود. رتبه های بعدی در اختیار سامسونگ با ۳۱ و ال جی با ۱۰ درصد است و بعد از آنها هم موتورولا و اچ تی سی قرار دارند. این نتایج نشان دهنده کاهش فاصله بین اپل و سامسونگ است. در ضمن، ۳۰ درصد از دارندگان موبایل های هوشمند دو برند مورد بحث (یا همان اپل و سامسونگ) بیش از ۲ سال است که تلفن همراه خود را تعویض نکرده اند، بنابراین این امیدواری وجود دارد که این دو غول دنیای موبایل در سال آینده فروش خوبی را تجربه کنند.

Parks-Associates-Smartphone-US-2015-Market-Share-Jan-2016-KK

نکته جالب دیگر این گزارش، افزایش تمایل آمریکایی ها به خرید موبایل های آنلاک و بدون قرارداد است؛ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ حدود ۴۹ درصد از اسمارت فون ها بدون قرارداد به فروش رفته اند.

این بررسی همچنین نشان می دهد که ۷۰ درصد کاربران با موبایل خود به تماشای ویدیوهای آنلاین کوتاه می پردازند. این رقم در مورد ویدیوهای بلند به حدود ۴۰ درصد می رسد. حدود۴۰ درصد نیز از دستیارهای صوتی چون سیری، گوگل ناو و کورتانا در امور روزانه استفاده می کنند.

حدود ۳۶ درصد صاحبان اسمارت فون ها در آمریکا از سرویس های تماس اینترنتی بر بستر وای فای برای ارتباط با یکدیگر بهره می برند و همین مقدار نیز به صورت آنلاین به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهند. همچنین ۲۶ درصد از افراد تمایل دارند که از نرم افزارهای پرداخت موبایلی برای خریدهای خود استفاده کنند و ۲۴ درصد از آنها نیز مبادرت به استریم ویدیو روی نمایشگرهای ثانویه چون تلویزیون های هوشمند و لپ تاپ می نمایند.

نظرات ۳۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato