کمپانی Immersion از اپل به دلیل استفاده از لمس سه بعدی و سایر فناوری های مشابه شکایت کرد

کمپانی Immersion از اپل به دلیل استفاده از لمس سه بعدی و سایر فناوری های مشابه شکایت کرد

کمپانی Immersion ساکن سن خوزه که از سال ۱۹۹۳ مشغول به توسعه فناوری های لمسی بوده به تازگی پرونده ای علیه اپل به دلیل نقض آگاهانه قوانین مالکیت تشکیل داده است. به گفته Immersion، موبایل های آیفون اخیر و نیز تمام اپل واچ ها با اطلاع قبلی اپل از چند پتنت بازخورد لمسی این کمپانی بهره گرفته اند.

مدعی پرونده توضیح داده است که پتنت فناوری «لمس سه بعدی» یا فورس تاچ که اپل از آن در آیفون ۶ اس، آیفون ۶ اس پلاس و نیز اپل واچ استفاده کرده پیش از این با نام «بازخورد اشتراکی» به ثبت رسیده است. پتنت مورد بحث، اطلاعات مربوط به میزان فشار لمس کاربر را در خود جای نداده اما به طور دقیق مشخص نموده که کاربر می تواند با یک فشار کوچک، اطلاعات اپلیکیشن را به صورت پیش نمایش مشاهده کند.

کمپانی Immersion هم چنین معتقد است که تمام آیفون های نسل ششم به بعد و نیز تمام مدل های اپل واچ، از تکنولوژی «حواس لامسه ای» بهره برده اند که پتنت آن ها پیشتر به ثبت رسیده است. مضاف بر این، کمپانی ساکن سن خوزه هم چنین می گوید که این دستگاه ها از سیستمی برای ایجاد بازخوردهای مختلف براساس عملیات های کاربر بهره می برند که پتنت آن نیز وجود دارد.

اگر Immersion در دادگاه پیروز شود، مطمئنا به دنبال دریافت غرامت برای استفاده غیرقانونی از تکنولوژی و دارایی های خود خواهد بود؛ البته در حال حاضر میزان خسارت وارده مشخص نیست و باید تا عبور از مراحل نخست تشکیل پرونده منتظر ماند. در ماه ژوئن ۲۰۱۵، کمپانی Immersion اعلام نمود که بیش از ۳ میلیارد دستگاه در سراسر جهان حداقل از یکی از فناوری های لمسی آن ها بهره برده اند. بنابر وب سایت رسمی آن ها نیز، Immersion در حال حاضر چیزی در حدود ۲۰۰۰ پتنت به ثبت رسانده است.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato