اپل کابل های USB مک بوک را به صورت رایگان تعویض می کند

اپل کابل های USB مک بوک را به صورت رایگان تعویض می کند

اپل اعلام نموده که کابل های شارژ USB-C که در تابستان سال گذشته برای لپ تاپ های مک بوک ارائه شده بودند به دلیل مشکلات طراحی از چرخه تولید حذف خواهند شد و نمونه های جدید را جایگزین آنها خواهد کرد.

به ادعای کمپانی ساکن کوپرتینو همه کاربرانی که در حال حاضر نسخه یاد شده از سیم شارژ مورد بحث را دارند می توانند به واسطه تماس با بخش پشتیبانی و همچنین از طریق اپل استور، نمونه های جدید را به صورت رایگان دریافت نمایند.

در این راستا بد نیست بدانید که مک بوک های پیش از مدل یاد شده از شارژری به نام MagSafe استفاده می کردند که به صورت مغناطیسی به دستگاه متصل  و به راحتی نیز از آن جدا می شدند. اما کابل USB-C به داخل دستگاه فرو می رود و مگاسیف به راحتی از جای خود کنده نمی شود و این نخستین باری بود که چنین قابلیتی به لپ تاپ های اپل اضافه می گشت و به عنوان یک مزیت به شمار می رفت.

اما این خوشنامی دوام چندانی نداشت و پس از مدتی برخی از کابل های USB-C به غیر قابل اعتماد بودن مشهور شدند. ماجرا این بود که یکی از مهندسان گوگل به نام «بنسون لیونگ» یک کابل USB-C متفرقه از آمازون خریداری نموده و متوجه شده بود که این سیم می تواند به دستگاه آسیب وارد کند زیرا استانداردهای لازم را ندارد.

لازم به ذکر است، این کمپانی به افرادی که کابل های اصلی آنها خراب شده و نمونه ی دیگری خریداری کرده اند، هزینه کابل جدید را پرداخت خواهد کرد.

در آخر هم برای تشخیص اینکه بدانید از چه نوعی کابلی - نمونه ثبت شده یا مدلی که سالم نیست - برای مک بوک خود استفاده می کنید، می توانید از تصویر زیر کمک بگیرید.

Screen_Shot_2016-02-12_at_6.54.45_PM.0

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato