اپل قصد دارد امسال 12 میلیارد دلار اوراق قرضه صادر کند

اپل قصد دارد امسال 12 میلیارد دلار اوراق قرضه صادر کند

براساس اطلاعات مندرج در یکی از پرونده های کمیسیون اوراق بهادار و ارز ایالات متحده آمریکا (SEC) که در اختیار سایتی به نام ZeroHedge قرار گرفت، اپل در نظر دارد طی یک توافق ده بخشی، اوراق قرضه تازه ای را منتشر کرده و از این طریق بودجه لازم برای بالا بردن سود سهام خود و بازخرید سهامش را تامین نماید.

در این پرونده آمده است:

اهداف کلی سازمانی شامل بازخرید سهام اپل، پرداخت سود براساس برنامه تدوین شده شرکت برای بازگرداندن سرمایه به سهامداران، تامین بودجه برای سرمایه در گردش، هزینه سرمایه ای، خریدها و پرداخت بدهی ها می شود.

نشریه MarketWatch اضافه کرده است که نرخ بهره شناور این اوراق در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به بالاترین میزان خود می رسد و نرخ بهره ثابت نیز بین سال های ۲۰۱۸ میلادی تا ۲۰۴۶ کامل می گردد.

گفتنی است که اپل تا به امروز هیچیک از نرخ های پیشنهادی خود یا کل مبلغی که در نظر دارد با فروش این اوراق تامین نماید را مشخص نکرده اما با در نظر داشتن اوراق قرضه ای که پیشتر توسط این شرکت منتشر شدند می توان انتظار داشت که مبلغ نهایی قابل توجه خواهد بود.

این شرکت پیشتر در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی، به ترتیب ۱۷، ۱۲ و ۸ میلیارد دلار را از طریق فروش این اوراق تامین کرده بود. گفتنی است که در گزارش مالی ماه قبل این کمپانی نیز آمده بود که تا به حال ۱۵۳ میلیارد دلار از مبلغ ۲۰۰ میلیارد دلار برنامه ریزی شده آن تامین شده است.

حتما این سوال در ذهن شما شکل گرفته است که وقتی این شرکت در حساب بانکی خود ۲۰۰ میلیارد دلار پول نقد دارد چراباید اقدام به فروش اوراق قرضه نماید؟ علت این است که بخش اعظمی از آن پول در کشورهایی غیر از ایالات متحده آمریکا نگهداری می شوند و اگر اپل بخواهد آن پول ها را به داخل خاک آمریکا باز گرداند لازم  است که مالیات های هنگفتی را پرداخت نماید. بنابراین قرض گرفتن پول به مراتب برایش ارزان تر تمام خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato