همه چیز درباره آیفون 13
مایکروسافت پتنتی برای استایلوس معرفی نموده که رنگ و بافت اجسام را تشخیص می دهد

مایکروسافت پتنتی برای استایلوس معرفی نموده که رنگ و بافت اجسام را تشخیص می دهد

مایکروسافت اخیرا پتنتی برای استایلوس خود به ثبت رسانده که قابلیت جالب توجهی ارائه می دهد. این قلم توان تشخیص رنگ اجسام فیزیکی را دارد و با قرار دادن نوک آن روی جسم مورد نظر، رنگ دقیق آن را اعلام می نماید.

این ویژگی برای مقاصد مختلفی کاربرد دارد. به طور مثال، استفاده از آن کمک می نماید تا دقیقا همان رنگی که مد نظر کاربر است باز تولید شده و در اختیار او قرار بگیرد. یا حتی می توان از این فناوری در کامپیوترهایی که به کارت های گرافیکی کدگذاری شده برای رنگ مجهز هستند نیز برای انجام وظایف مختلف استفاده نمود. برای این منظور فقط کافیست با نوک قلم روی رنگی که به اپلیکیشن موردنظر مربوط است اشاره کنید تا اجرا شود.

این پتنت همچنین قابلیت دیگری نیز به قلم اضافه می نماید و آن تشخیص بافت اجسام واقعی است. این ویژگی برای آن دسته از افرادی که در حوزه گرافیک های سه بعدی و مدل سازی فعالیت دارند، بسیار قابل استفاده خواهد بود. به این ترتیب که با قلم روی سوژه اشاره نمائید تا بافت آن روی صفحه پدیدار گشته و باز تولید گردد.

از دیگر ویژگی های استایلوس مورد بحث این است که می توان آن را به نرم افزار چاپ سه بعدی سینک نموده و بافت جسم مورد نظر خود را با آن چاپ نمائید.

تاکنون هیچ پتنتی این همه مفید و کاربردی به نظر نرسیده اما با قابلیت هایی که این دیوایس ارائه خواهد داد، بعید نیست بسیار سریع مورد توجه کاربران قرار بگیرد و بخش بزرگی از آینده فناوری را به خود اختصاص دهد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato