همه چیز درباره آیفون 13
نگاه نزدیک به رابط کاربری تاچ ویز در گلکسی S7 و S7 اج

نگاه نزدیک به رابط کاربری تاچ ویز در گلکسی S7 و S7 اج

همانطور که در اخبار مطالعه کردید، سامسونگ دقایقی پیش و طی کنفرانس خبری اش در نمایشگاه MWC از دو پرچمدار جدید خود گلکسی S7 و S7 اج رونمایی کرد.

هر دو گجت از جدیدترین نسخه رابط کاربری تاچ ویز بهره می برند که بر مبنای آخرین نسخه سیستم عامل اندروید، یعنی مارشملو طراحی شده است.

تاکنون، تنها چند تصویر از رابط کاربری تاچ ویز بر مبنای اندروید مارشملو  فاش شده که البته همگی مربوط به نسه بتا بوده اند. اگرچه طی چند روز گذشته، این رابط کاربری جدید به طور رسمی برای دستگاه هایی همچون گلکسی S6، S6 اج و نوت ۵ منتشر شد، اما به نظر می رسد که تا ارائه آن برای دیگر گجت های سامسونگ، زمان نسبتا زیادی باقی مانده است.

وبسایت فون آرنا، نگاه کوتاهی به تغییرات نسخه جدید تاچ ویز داشته و معتقد است که طراحی جدید، از بسیاری جهات به طراحی نسخه ۲۰۱۵ آن شباهت دارد؛ باز هم غنی از امکانات، اما به میزان قابل توجهی خلوت تر و منظم تر از رابط کاربری قدیمی.

مهم ترین قابلیتی که تاچ ویز جدید برای کاربران به ارمغان آورده، صفحه نمایش همیشه روشن است. نکته خوشحال کننده در مورد این قابلیت اینجاست که از آن می توان در دستگاه های قدیمی تر از S7 نیز بهره گرفت.

خصوصیت صفحه نمایش همیشه روشن، بر خلاف قابلیت مشابهی که در ال جی جی ۵ وجود دارد، یک ویژگی نرم افزاری بوده و به وجود سخت افزار ویژه ای برای اجرا متکی نیست.

گسترش تجربه کاربری در کار با لبه های صفحه نمایش در گلکسی S7 اج نیز یکی دیگر از تغییرات مهم صورت گرفته در اینترفیس رابط کاربری تاچ ویز هستند.

پنل های قابل استفاده در لبه نمایشگر در گلکسی اس ۷ بازگشته اند، این بار با یک ستون اضافه برای میان برها. صفحه ای جدید تحت عنوان Tasks به شما اجازه می دهد تا فرامینی همچون ارسال پیامک به یک مخاطب یا باز کردن دوربین در حالت سلفی را به آن بدهید.

با کشیدن پنل لبه نمایشگر به مرکز صفحه، به فضایی با ابعاد ۵۵۰ پیکسل دسترسی خواهید داشت که می توان آن را با آیتم هایی همچون قطب نما، فلش LED، خط کش، فید اخبار و موارد دیگر پر نمود. ضمنا توسعه دهندگان شخص ثالث هم می توانند پنل های اختصاصی خود را برای این قسمت طراحی نمایند.

ممکن است این تغییرات برای کاربران اسمارت فون های ۲۰۱۵ سری گلکسی چندان جذاب نباشند، اما مسلما کاربران دستگاه های تولید سال ۲۰۱۴ سامسونگ همچون گلکسی S5، نوت ۴ و نوت اج مطمئنا از این قابلیت ها هنگام ارائه اندروید مارشملو برای گجت هایشان استقبال خواهند کرد.

1

2

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

29

30

31

32

33

34

35

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato