5 گیربکس و 2080 اسب بخار قدرت؛ مشخصات تازه ترین هایپرکار آرش فربد

5 گیربکس و 2080 اسب بخار قدرت؛ مشخصات تازه ترین هایپرکار آرش فربد

آرش یک شرکت انگلیسی است که توسط یک فرد ایرانی با نام آرش فربد در سال ۱۹۹۹ میلادی بنیان گذاری شده است. این شرکت به دلیل تولید سوپراسپرت های تولید محدود مشهور است.

ARASH-3

در طی اقدامی جدید، این شرکت دست به تولید یک هایپرکار زده است. کلاس هایپرکار ها رده بالاتری از سوپراسپرت ها به شمار می روند و در این کلاس، تنها خودروسازان معدودی فعالیت می کنند و می توان به نام های بزرگی چون بوگاتی، کونیگزگ و هنسی اشاره کرد.

ARASH-4

این نوع خودروها به دلیل دست ساز بودن و تولید بسیار محدود از قیمت بسیار بالایی هم بر خوردارند. محصول جدید شرکت آرش با نام AF10 به صورت رسمی در مهم ترین نمایشگاه سالیانه دنیای خودروسازی یعنی ژنو شو رونمایی خواهد شد.

ARASH-2

اما پیش از برگزاری آن شرکت آرش مشخصات و عکس های کامپیوتری از این مدل را در اختیار ما قرار داده است که در ادامه این مطلب، به قوی ترین هایپرکار تولیدی جهان خواهیم پرداخت.

ARASH-5

آرش AF10 در نسخه های مختلفی عرضه خواهد شد. مدل استاندارد آن از موتور V8 550 اسب بخاری بهره می برد. اما نسخه هیبریدی آن توانایی تولید ۲۰۸۰ اسب بخار قدرت خالص را دارد.

ARASH-6

در نسخه هیبریدی از موتور ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ شده به عنوان موتور احتراق داخلی  استفاده شده است که توانایی تولید ۹۰۰ اسب بخار قدرت را دارد. وزن موتور احتراق داخلی معادل ۱۲۰ کیلوگرم است. در بخش هیبریدی سیستم قوای محرکه، از چهار موتور الکتریکی استفاده شده است که هر کدام قدرتی معادل ۲۲۰ kw را تولید می کنند.

ARASH-7

موتورهای الکتریکی در هر دو محور جلو و عقب قرار دارند، به همین دلیل آرش AF10 یک خودروی چهارچرخ متحرک به شمار می رود. هر کدام از موتورهای الکتریکی شامل یک گیربکس هستند و مجموع گیربکس های به کار رفته در این خودرو به عدد ۵ می رسد که در نوع خود بی سابقه است.

این خودرو از یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به همراه شیفتر پشت فرمان بهره می برد و هرکدام از  موتورهای الکتریکی از یک جعبه دنده ۲ سرعته بهره می برند.

ARASH-9

گشتاور تولیدی هر کدام از موتورهای برقی معادل ۲۷۰ نیوتن متر است. جمع قدرت ها عدد بسیار عجیب و ماورایی ۲۰۸۰ اسب بخار را نشان می دهد.

شرکت آرش ادعا کرده است که هایپرکار جدید این شرکت در طی زمان ۲.۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. شاسی این خودرو از ۱۳ قطعه تمام فیبرکربنی ساخته شده است.

روش تولید این شاسی ها دقیقا همانند خودروهای فرمول یک و دیگر هایپرکارهای صنعت خودروسازی همچون مک لارن P1، فراری لفراری و پورشه ۹۱۸ اسپایدر است.

ARASH-1

وزن این تیوب شاسی تنها  به اندازه ۶۵۸ آیفون ۶S است. شاسی در بخش جلو و عقب به دلیل قدرت بسیار زیاد این خودرو از آلومینیوم ساخته شده و به تیوب شاسی تمام فیبرکربنی پیوند خواهد خورد.

AF10 از سیستم تعلیق دوبل جناغی در محورهای جلو و عقبی بهره می برد و به کمک سیستم هیدرولیکی، قابلیت جابه جایی ارتفاع خودرو تا ۱۵ سانتی متر فراهم می شود.

ARASH-11

شرکت آرش این خودرو را در نمونه مسابقه ای و مخصوص پیست هم عرضه می کند که قیمت بالاتری نسبت به نسخه شهری دارد. آرش AF10 از همین لحظه قابل فروش و سفارش گیری است.

ARASH-8

گرچه هنوز هیچ زمان مشخصی برای ارائه این محصول توسط شرکت آرش اعلام نشده است. قیمت این خودرو در ۳ نمونه عرضه شده به شرح زیر است:

آرش AF10 استاندارد:شروع قیمت از ۳۵۰ هزار پوند

آرش AF10 هیبرید:شروع قیمت از ۱.۱ میلیون پوند

آرش AF10 هیبرید مخصوص پیست:شروع قیمت از ۱.۲ میلیون پوند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato