اپل برای تن ندادن به درخواست اف بی آی دست به دامن کنگره می شود

اپل برای تن ندادن به درخواست اف بی آی دست به دامن کنگره می شود

چندی پیش دادگاه عالی آمریکا به اپل دستور داد تا به خواسته اف بی آی در مورد رمزگشایی موبایل سید فاروق (تیرانداز حوادث تروریستی در سن برناردینو) پاسخ مثبت بدهد با این همه، این شرکت همچنان از پاسخ دادن به این درخواست امتناع می ورزد.

شرکت ساکن کوپرتینو در واقع مدعی است که این کار سابقه آن را خدشه دار می کند و این در حالی است که مدیر اف بی آی نظری غیر از این دارد. در حال حاضر شرایط همین است و هیچ تغییری در آن مشاهده نمی شود، اما ظاهرا اوضاع به زودی عوض خواهد شد.

گزارشی که اخیرا توسط آسوشیتد پرس منتشر شده نشان میدهد که اپل احتمالا از کنگره آمریکا درخواست مداخله خواهد کرد تا مشخص شود که آیا باید به دستور دادگاه را ترتیب اثر بدهد یا خیر.

گفته می شود که اپل در سال ۲۰۱۵ میلادی، مبلغی بالغ بر ۵ میلیارد دلار را صرف لابی گری با کنگره کرده و در نتیجه امیدوار است تا در این پرونده کنگره طرف آن را بگیرد.

با این همه، همه چیز در حد حدس و گمان است. چنانچه غول تکنولوژی بازنده باشد این احتمال می رود که کنگره قانونی را تصویب کرده و به موجب آن همه تولید کنندگان را مجاب نماید که در محصولاتشان درب های پشتی قرار دهند و این در حالی است که در این مورد خاص اپل صرفا باید امکان دسترسی به یک دستگاه را برای اف بی آی فراهم نماید؛ به بیان دیگر درخواست کمک اپل از کنگره به مثابه قماری است که می تواند شکست یا پیروزی این شرکت را به دنبال داشته باشد.

در حال حاضر استراتژی اپل این است که با کمک وکیل ارشد خود کنگره را متقاعد کند که دولت آمریکا قانون ۱۷۸۹ All Writs Act را به درستی پیاده سازی نمی کند و استفاده های نامناسب از آن می کند (به موجب این قانون، نهادهای مجری قانون در آمریکا بارها و بارها شرکت های مختلف را مجاب کرده اند که با آنها در پرونده های مختلف همکاری نمایند).

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato