مایکروسافت جهت آسان سازی پورت اپلیکیشن ها بین پلتفرم های مختلف شرکت Xamarin را خرید

به نظر می رسد شرکت مایکروسافت، سرگرمی جانبی خود در تولید اپلیکیشن برای سایر پلتفرم ها را کاملاً جدی گرفته است. آنها به تازگی کمپانی Xamarin را به مالکیت خود درآوردند؛ شرکتی که کارش توسعه بسترهای مناسب جهت پورت کردن نرم افزارها از پلتفرم های مختلف است.

Scott Guthrie به عنوان یکی از مدیران مایکروسافت در این باره می گوید: «پلتفرم Xamarin از مجموعه ای از کدهای مشترک #C به عنوان یک بیس نرم افزاری جهت نوشتن API های محلی برای فراهم آوردن قابلیت های موبایلی برای پلتفرم ها، استفاده می کند.» مخلص کلام این که پلتفرم آنها شرایطی را فراهم می آورد تا یک نرم افزار به راحتی بتواند در اندروید، iOS و ویندوز موبایل اجرا شود.

ردموندی ها پیش از این نیز از خدمات Xamarin در توسعه پلتفرم ابری Azure و Office 365 خود بهره برده اند.

Mobit

بسیار واضح است که نادلا به عنوان مدیرعامل این غول دنیای تکنولوژی تلاش دارد که نفوذ مایکرسافت را در تمام پلفترم ها افزایش دهد، و یا به عبارتی مرز میان پلتفرم ها را تا حد ممکن کمرنگ کند. به نظر می رسد از دیدگاه او و تیمش، «یکپارچه سازی» کلید موفقیت در این راه است.

تلاش های مایکروسافت در مسیر پیگیری راهکارهایی چون «اپلیکیشن های فراگیر»، اجرای بازی های اکس باکس وان روی پی سی و یا عرضه دستیار صوتی کورتانا روی دیگر پلتفرم ها، نشان از تعهد آنها برای تحقق هدف «یکپارچه سازی» دارد.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟