اپل درخواست لغو قانون دادگاه را قانونی کرد

اپل درخواست لغو قانون دادگاه را قانونی کرد

امروز، اپل با همکاری قاضی شری پیم، درخواست لغو قانون دادگاه که هفته پیش صادر شده بود را برای مقامات فرستاد. وکلای اپل قصد دارند تا از طرق قانونی، هرگونه اجباری که از سوی دولت به آن ها تحمیل شده را لغو کنند.

هفته پیش، دادگاه قضایی آمریکا، کمپانی اپل را مجبور به همکاری با FBI برای حل پرونده قتل عام سن برناردینو کرد. در این جنایت، سید فاروک به همراه همسرش، جان ۱۴ نفر را در جشن سال نوی میلادی گرفتند. FBI معتقد است که با رمزگشایی آیفون ۵c، متعلق به قاتلین، می تواند جزئیات بیشتری از این حمله تروریستی به دست آورد.

پیش از اینکه نیروهای دولتی به سراغ اپل بروند تا آیفون را برای شان باز کند، اعمال خاصی روی تلفن انجام می گیرد که تمامی راه های دسترسی به تلفن را می بندد و حالا راهی جز ایجاد یک «درب پشتی» باقی نمانده است. تیم کوک این درب پشتی را به مثابه یک سرطان نرم افزاری می پندارد و آن را تهدید کننده امنیت میلیون ها نفر می خواند.

در این دادخواست که اکنون به دادگاه ارائه شده، اپل ادعا می کند ایجاد فشار دولت برای ساختن Government OS یا GovtOS، ناقض یک سری قوانین اصلاحی خاص در مورد آزادی شرکت است.

ملانی نیومن، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا نیز اخیرا بیان داشته که وکلای شان در حال بررسی پرونده اپل هستند و به زودی در دادگاه پاسخ مناسبی به آن خواهند داد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato