مایکروسافت پروژه پشتیبانی از پورت اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز 10 را متوقف کرد

مایکروسافت پروژه پشتیبانی از پورت اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز 10 را متوقف کرد

بعد از سکوت خبری چند وقت اخیر مایکروسافت در قبال پروژه آستوریا، کمپانی ردموندی اعلام نموده که دیگر از این برنامه پشتیبانی نخواهد کرد؛ تصمیمی که مطمئنا با خرید Xamarin از سوی آن ها اتخاذ شده است. در صورتی که فراموش کرده اید، پروژه آستوریا قرار بود عمل پورت اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز ۱۰ را سهولت بخشد.

اما با اعلام خبر خرید Xamarin، کمپانی ای فعال در تولید اپلیکیشن های چندپلتفرمی، از سوی اهالی ردموند، و نیز تاخیر های به وجود آمده در آستوریا، دیگر شاید این تصمیم جای تعجب چندانی نداشته باشد. در واقع وب سایت Windows Blog گزارش کرده که توسعه دهندگان از این پس می توانند از ابزارها و مجموعه کدهای C# کمپانی Xamarin برای تولید اپلیکیشن های چندپلتفرمی خود استفاده نمایند.

به گفته مایکروسافت، بنابر بازخوردهای دریافت شده از سوی توسعه دهندگان، مشکل اصلی پروژه آستوریا این بود که استفاده از دو «پُل» (یکی برای اندروید و دیگری برای iOS) سبب می شد تا توسعه دهندگان به اشتباه بیفتند.

مایکروسافت گفته که این بازخوردهای توسعه دهندگان را با دقت مورد بررسی قرار داده و تصمیم گرفته که تلاش خود را روی ایجاد پلی واحد برای iOS معطوف کند و کدهای موبایل را روی دستگاه های سازگار با ویندوز ۱۰، که اکس باکس و پی سی را نیز شامل می شود، بیاورد. طبیعتا این سیاست جدید، توسعه دهندگان اندروید را تحت تاثیر قرار می دهد و این تیم ها نیز راهی جز استفاده از پل iOS و ابزارهای Xamarin ندارند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato