از لامبورگینی تا بوگاتی؛ 10 سوپر اسپرتی که بیش از یک دهه از تکنولوژی عقب ماندند

از لامبورگینی تا بوگاتی؛ 10 سوپر اسپرتی که بیش از یک دهه از تکنولوژی عقب ماندند

وقتی صحبت از طول مدل تولید باشد، عموم ایرانیان به یاد"پیکان" می افتند که قریب به ۴۰ سال بر روی خط تولید بود، هرچند در حال حاضر احتمال وانت زامیاد با قریب به ۵۰ سال رکورد دار شده است اما خودروسازان خارجی هم ید طولایی در ساخت طولانی مدت خودروها دارند.

فولکس واگن بیتل، فولکس واگن استیشن و حتی پژو ۴۰۵ مثال های بزرگی در این زمینه هستند. حتی در میان سوپر اسپرت های خوش نام و خودروهای اسپرت نیز گاها زمان طولانی تولید دیده می شود تا بلکه هزینه های بالای طراحی و مهندسی این خودروها با فروش طولانی مدت جبران شود.

ده خودرو زیر رکورد دارانی اسپرت در این زمینه هستند. خودروهایی که در زمان عرضه اولیه دارای پیشرفته ترین تکنولوژی بودند اما در پایان تولید سال ها از فناوری روز فاصله داشتند.

آکورا NSX - پانزده سال

آکورا تولید مدل NSX را از سال ۱۹۹۰ آغاز کرد که تا سال ۲۰۰۵ روی خط تولید بود. این سوپر اسپرت که توسط زیر مجموعه هوندا عرضه شد دارای موتور شش سیلندر خورجینی به حجم ۳.۰ لیتر بود. نیروی این پیشرانه توسط جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ های عقب منتقل می شد.

2

این خودرو مانند دیگر سوپر اسپرت ها دارای موتور حجیم و قدرتمندی نبود اما با بدنه ای که با بهره گیری از آلمینیوم سبک ساخته شده بود، توانست به خودرویی چابک و سریع تبدیل شود.

از دیگر مزیت های این سامورایی، هندلینگ خوب بود که رانندگی با سرعت بالا در پیچ ها را میسر می کرد. جالب است بدانید نام این خودرو مخفف New Sportcar eXperimental است که به معنی "خودروی اسپرت آزمایشی جدید" است.

آستون مارتین V8 - بیست سال

در واقع نزدیک به نصفی از خودروهای این لیست باید از محصولات آستون مارتین باشد، البته ما برای جذابیت بیشتر از خودروهای متنوع تری در این لیست استفاده کردیم. برای مثال آستون مارتین DB9 برای ۱۲ سال روی خط تولید است و تولید آن هنوز ادامه دارد یا DB7 که برای ۱۰ سال از سال ۹۴ تا ۲۰۰۴ روی خط تولید بود و تا تعداد ۷۰۰۰ دستگاه از آن تولید شد.

3

آستون مارتین تولید مدل V8 را از سال ۱۹۶۹ آغاز کرد و تولید آن را تا سال ۱۹۸۹ ادامه داد و در نهایت ۴۰۲۱ دستگاه خط تولید کارخانه را ترک کردند.

زمان آغاز تولید این خودرو مصادف با قدم گذاشتن اولین انسان بر روی کره ماه بود و زمان خاتمه تولید آن مصادف با نابودی دیوار برلین بود. آستون مارتین V8 در دو نوع ونتیج و ولانته تولید می شد که جزء یکی از بهترین خودروهای اسپرت دهه ۷۰ و ۸۰ محسوب می شد. این خودرو دارای پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی به حجم ۵.۳ لیتر بود از گیربکس ۳ سرعته اتوماتیک بهره می برد.

بوگاتی ویرون – ده سال

در سال ۲۰۰۵ گروه خودروسازی فولکس واگن با معرفی بوگاتی ویرون، دنیای خودروسازی را با شوک مواجه کرد.

4

بوگاتی سریع ترین خودروی دنیا تا آن زمان بود که از موفقیت بالایی نیز برخوردار شد. تولید این خودرو از سال ۲۰۰۵ آغاز شد و تا سال ۲۰۱۵ ادامه داشت. در اواسط سال ۲۰۱۵ جایگزین این هیولای آلمانی – فوانسوی به نام چیرون معرفی شد.

این خودروی قدرتمند و سریع دارای موتور W شکل ۱۶ سیلندر به حجم ۸.۰ لیتر است که از ۴ توربوشارژر بهره می گیرد و توان تولید ۱۰۰۰ اسب بخار را دارد.

د توماسو پنترا – بیست سال

د توماسو پنترا خودرویی اسپرت و ایتالیایی بود که دقیقا قوانین طراحی خودروهای اسپرت ایتالیایی دهه ۷۰ میلادی در آن رعایت شده بود. طراحی این خودروی زیبا توسط آقای تام تجاردا از استودیوی طراحی Ghia انجام شده بود. پنترا از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۹۲ در کارخانه دتوماسو تولید می شد. این خودرو در سال ۱۹۹۲ با مدل مانگوستا جایگزین شد که زیاد روی خط تولید باقی نماند.

5

خودروهای تولیدی دتوماسو بیشتر از موتور های ۸ سیلندر فورد بهره می بردند که از این موتورها در پنترا نیز استفاده شده است. پنترا در طی دوران حیات با سه نوع پیشرانه هشت سیلندر خورجینی عرضه شد.

از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۸ از موتور ۵.۸ لیتری کلیولند، سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۰ از موتور ۵.۸ لیتری ویندسور و سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۲ از موتور ۴.۹ لیتری استفاده شد. جالب است بدانید در طی این ۲۰ سال تنها ۷۲۶۰ دستگاه از این خودروی زیبا تولید شد.

فراری ۳۰۸ – ده سال

فراری بعد تولید مدل ۳۰۸ خودروهای سریع تر و اسپرت تری تولید کرده، اما ۳۰۸ یک نمونه اصیل و ناب از فراری است که بسیار قابل توجه است. تولید ۳۰۸ از سال ۱۹۷۵ آغاز شد و تا سال ۱۹۸۵ تولید آن ادامه داشت، البته فراری بعد ده سال مدل ۳۲۸ را جایگزین این خودرو کرد که در واقع نمونه ارتقا یافته و به روز رسانی شده ی ۳۰۸ بود.

6

اگر بخواهیم ۳۲۸ را هم نمونه ای از ۳۰۸ حساب کنیم تولید ۳۰۸ تا سال ۱۹۸۹ ادامه داشته است. طراحی این خودرو بر عهده آقای لئوناردو فیوراوانتی از استودیوی پینین فارینا بوده است.

کوئینیگ زگ CCX - ده سال

بیشتر مردم بر این عقیده اند که کمپانی کوئینیگ زگ خودروهای سوپراسپرت خود را فقط برای مدت محدودی تولید می کند، اما تولید CCX خلاف این عقیده است. تولید مدل CCX از سال ۲۰۰۵ آغاز شد و بعد از به روزرسانی های مختلف و تغییرات بسیار در سال ۲۰۱۵ تولید آن متوقف شد.

7

این وایکینگ زیبا در طی این ۱۰ سال با پیشرانه های ۴.۷ لیتری و ۴.۸ لیتری ۸ سیلندر خورجینی عرضه شد و از گیربکس ۶ سرعته دستی و اتوماتیک بهره می برد. این سوپراسپرت سوئدی جزء خاص ترین خودروهای اسپرت دنیای خودروسازی است که مشتری های خاص خود را دارد.

لامبورگینی کانتاش – شانزده سال

یکی از زیبا ترین و خاص ترین خودروهای لیست ما مطمئنا لامبورگینی کانتاش است که با طراحی ناب خود از زمان خود جلوتر بود. کانتاش در نمایشگاه خودروی ژنوا در سال ۱۹۷۱ معرفی شد اما اولین دستگاه از آن در سال ۱۹۷۴ به مشتری تحویل  داده شد و تولید آن تا سال ۱۹۹۰ در مدل های مختلف ادامه داشت. از این خودروی زیبا تعداد ۲۰۴۹ دستگاه تولید شد.

8

کلکسیونرهای بزرگ خودرو علاقه خاصی به این مدل از لامبورگینی دارند زیرا کانتاش خودرویی خاص است که در حال حاضر نیز جذابیت های بسیاری برای علاقمندان به خودرو دارد. کانتاش در تمامی مدل ها از موتور ۱۲ سیلندر خورجینی سود می برد.

لامبورگینی گالاردو – ده سال

لامبورگینی تولید گالاردو را از سال ۲۰۰۳ آغاز کرد و تولید آن را تا سال ۲۰۱۳ ادامه داد. گالاردو به تعداد ۱۴۰۲۲ دستگاه تولید شد که تقریبا در هر سال تعداد ۱۴۰۰ دستگاه کارخانه را ترک می کردند. گالاردو در دو نسل عرضه شد که نسل اول آن دارای پیشرانه ۵.۰ لیتری ۱۰ سیلندر خورجینی بود و نسل دوم آن از موتور ۱۰ سیلندر خورجینی به حجم ۵.۲ لیتر سود می برد.

10

این خودرو بهترین فروش را در بین محصولات لامبورگینی داشته است و به همین دلیل برای کمپانی بسیار ارزشمند است. زمانی که در سال ۲۰۱۳ تولید گالاردو به پایان رسید، مهندسان لامبورگینی هوراکان را به عنوان جایگزین آن معرفی کردند تا جای این گاو خشمگین ایتالیایی برای علاقمندان خالی نباشد.

لوتوس اسپریت – بیست و هشت سال

اگر از علاقمندان فیلم های سری جیمز باند باشید حتما دو لوتوس زیبا به رنگ های قرمز و سفید که در دو فیلم جیمز باند حضور دارند را دیده اید. این خودروی اسپرت انگلیسی از سال ۱۹۷۶ تا ۲۰۰۴ تولید می شد.

البته تولید آن در طی این سال ها با تغییرات و به روز رسانی های بسیاری همراه بوده است، تا جایی که اگر نمونه استاندارد را با نمونه نهایی که در سال ۲۰۰۴ تولید شده در کنار هم بگذارید با تغییرات بسیاری مواجه می شوید.

9

این خودرو توسط استودیو طراحی ایتال دیزاین طراحی شده است و دارای طراحی ای پویا و زیبا است. البته تولید طولانی مدت این خودرو، ذره ای از خاص بودن آن کم نکرده است، در بین مدل های مختلف اسپریت نمونه های جالب و منحصر به فردی وجود دارد مانند لوتوس اسپریت Essex که تنها ۴۵ دستگاه از آن تولید شده که بسیار ارزشمند است.

پاگانی زوندا – دوازده سال

زمانی که آقای هوراچیو پاگانی از کمپانی لامبورگینی جدا شد، کمپانی شخصی خود به نام پاگانی را تاسیس کرد. زوندا اولین محصول این کمپانی تازه تاسیس بود که جهان خودروسازی را متحیر کرد، خودرویی با طراحی جالب و پیشرانه ای قدرتمند.

11

پاگانی زوندا از موتور ۱۲ سیلندر خورجینی ساخت AMG بهره می برد که در نمونه های مختلف دارای حجم های ۶.۰، ۷.۰ و ۷.۳ لیتر است. پاگانی تولید زوندا را از سال ۱۹۹۹ آغاز کرد و تا سال ۲۰۱۱ به تولید آن ادامه داد. در سال ۲۰۱۲ پاگانی هایورا جایگزین زوندای افسانه ای شد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato