همه چیز درباره آیفون 13
براساس گزارشی، اپل رقم 5 را از نام آیفون 5se حذف خواهد کرد

براساس گزارشی، اپل رقم 5 را از نام آیفون 5se حذف خواهد کرد

پیشتر خبر رسید که اپل قصد دارد مدل چهار اینچی تازه ای از آیفون ۵s را تولید کند و حالا مشخص شده که نام این محصول احتمالا آیفون اس ای خواهد بود.

براساس گزارش سایت ۹to5Mac، اپل تصمیم گرفته که رقم «۵» را از نام آیفون جدید حذف نماید و صرفا از حروف در آن استفاده کند.

پیشتر گفته شده بود که این محصول آیفون ۵SE نام دارد تا مشخص شود که «نسخه ویژه ای» از مدل ۵ اس است اما آنطور که در گزارش ۹to5Mac آمده شرکت ساکن کوپرتینو باور دارد که این نام کاربران را سردرگم خواهد کرد.

برخی نیز اینطور گمانه زنی کرده اند که با وجود آیفون های ۶ و ۶ اس در بازار، کاربران جذب محصولی که شماره به کار رفته در نامش «۵» [یعنی یک رقم پایین تر از ۶] است نخواهند شد و در نتیجه اپل نیز با علم به همین مساله تصمیم به حذف این رقم گرفته است.

گفتنی است که آیفون اس ای احتمالا همان آیفون ۵ اس است منتها با امکانات و قابلیت های بهبود یافته. ۹to5Mac گزارش داده که این موبایل احتمالا چیپست A9 را در خود جای داده [درست مانند آیفون ۶ اس] و به یک دوربین ۸ مگاپیکسلی مجهز گردیده است و در کنار این، امکاناتی نظیر حسگر اثرانگشت و NFC برای استفاده همراه با سرویس اپل پی را در خود جای داده است.

همچنین گفته می شود که ظاهر دستگاه نیز تغییرات اندکی را به خود خواهد دید که از آن جمله می توان به لبه های اندک خمیده در کنار نمایشگر دستگاه و افزوده شدن دکمه پاور در سمت راست بدنه اشاره کرد.

پیش بینی شده که آیفون جدید در جریان کنفرانس پیش روی اپل در تاریخ ۱۵ مارس رونمایی شود و در کنار آن، بندهای جدید برای اپل واچ و آیپد پروی کوچک تر نیز رونمایی گردند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato