نسخه تولیدی کونیخزگ REGERA با 1500 اسب بخار رونمایی شد

نسخه تولیدی کونیخزگ REGERA با 1500 اسب بخار رونمایی شد

سال گذشته در همین نمایشگاه ژنو شرکت سوئدی کونیخزگ مدل هیبرید جدیدی تحت نام REGERA را پرده برداری کرد و پس از یک سال نسخه تولیدی و نهایی آن را در معرض دید همگان قرار داده است خودروی ۱۵۰۰ اسب بخاری که آمده تا با بوگاتی Chiron رقابت کند.

KON-2

کونیخزگ بیش از ۱۲ هزار بخش از ابرخودرو خود را نسبت به نسخه کانپست تغییر داده تا به عنوان نسخه نهایی راهی خیابان ها کند. شاسی این خودرو همان شاسی مدل سابق یعنی آگرا است که برای جای دادن بسته باتری ۴.۵ KWh  که قادر به تخلیه شارژ باتری به اندازه  است۵۲۵ Kw اصلاح شده و پک باتری در مرکز شاسی قرار گرفته است.

KON-3

شارژر ولتاژ بالای AC و کمپرسور کوچک ۸۰۰Vبه همراه کانورتور DC/DC 800V باعث کاهش وزن هرچه بیشتر شده اند.

موتور درون سوز این خودرو یک نسخه ۵ لیتری V8 دو توربو است که در وسط خودرو قرار گرفته و به همراه ۳ موتور الکتریکی(در هر یک از چرخ های عقبی و دیگری به صورت مستقیم به میل لنگ خودرو متصل شده) قدرت ۱۵۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۴۷۵ lb-ft را به چرخ های عقب می فرستند.

KON-4

در واقع این خودرو قدرت و گشتاور بیشتری از جدیدترین محصول بوگاتی تولید می کند در حالی که تنها به عنوان یک خودروی محور عقب ساخته شده است.

KON-5

این خودرو از سیستم انتقال قدرت مستقیم بهره می برد و این سیستم متفاوت با هر کدام از جعبه دنده هایی است که امروزه در خودروها استفاده می شود.

با باز شدن یک جفت هیدرولیکی شما توانایی رانندگی در حال رانندگی تمام برقی را پیدا می کنید. و پس از دور گرفتن، جفت هیدرولیکی شروع به بسته شدن می کند و موتور الکتریکی قرار گرفته بر روی میل لنگ موتور احتراق داخلی، خلا گشتاور پایین در دورهای پایین را پوشش می دهد.

KON-6

در نسخه تولیدی این کونیخزگ از یک کلاچ محدود کننده لغزش استفاده شده تا در هنگام حرکت جفت هیدرولیک توانایی تبدیل گشتاور با سرعت هرچه بیشتر برای دست یابی به شتاب های بالاتر میسر شود.

این ابر خودور در شتاب گیری های ثانویه می تواند به عنوان قاتل محصول جدید شرکت بوگاتی باشد. کونیخزگ ادعا می کند که این ابر خودرو در زمان ۲.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد و در عرض ۶.۶ ثانیه ۲۰۰ کیلومتر را پر خواهد کرد.

KON-7

صفرتا۳۰۰ اعلام شده هم عدد ۱۰.۹ ثانیه را نشان می دهد. در واقع این خودور در عرض ۳.۹ ثانیه از سرعت ۹۳ مایل به سرعت ۱۵۵ مایل می رسد که حاکی از شتاب گیری ثانویه بسیار قدرتمند آن می دهد.

در مورد حداکثر سرعت این خودرو هنوز صحبتی به میان نیامده است اما کونیخزگ ادعا می کند که ریگرا در عرض ۲۰ ثانیه به سرعت ۲۴۹ مایل بر ساعت می رسد. طراحی ظاهری خودرو جلوه بسیار آینده نگرانه و تخیلی واری را به بیننده القا می کند.

KON-8

در جلو از یک دیفیوزر عظیم استفاده شده و در عقب خودرو هم از یک بالچه متحرک بهره گرفته شده. سیستم تعلیق خودرو هم قابلیت تنظیم به صورت دستی دارد و فلپ های زیرین خودرو هم در سمت چپ و راست کار شده اند و به کمک یک کنترلر در داخل اتاق تنظیم می شوند.

لاستیک های جلویی نسبت به لاستیک های عقبی پهن تر هستند. دلیل این کار هم برای تقسیم وزن بهتر به دلیل استفاده از باتری های قرار داده شده در وسط خودرو عنوان شده است.

KON-9

در داخل اتاق از یک صفحه نمایش ۹.۱ اینچی استفاده شده که از نرم افزار اپل carPlay بهره می برد. صندلی های تمام فیبرکربنی با قابلیت تنظیم در  شش جهت از دیگر ویژگی های داخل اتاق است.

درب های خودرو به کمک ریموت قابلیت بازشدن دارند و همینطور می توانید کاپوت های جلو و عقب را به کمک ریموت باز کنید. قیمت این خودرو به صورت پایه ای ۱.۸۹۰.۰۰۰ دلار اعلام شده است و کریستین کونیخزگ مدیر و بنیان گذار این شرکت سوئدی اعلام کرده است که تنها ۸۰ عدد از این ابر خودرو ساخته خواهد شد و در حال حاضر ۴  عدد از آن قبل از این که نسخه نهایی آماده رونمایی شود فروخته شده است.

KON-10

در هر صورت باید منتظر ماند و دید که کونیخزگ ریگرا توانایی تغییر بازی دنیای ابر خودروها را دارد و می تواند رقیب مناسبی برای بوگاتی Chiron باشد یا خیر؟

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato