وقتی گلکسی اس 7 کالبد شکافی می شود

وقتی گلکسی اس 7 کالبد شکافی می شود

گلکسی اس ۷ به زودی به دست مشتاقان خود می رسد و خیلی ها بی صبرانه منتظر هستند که ببینند پرچمدار جدید سامسونگ در عمل چگونه است.

البته عملکرد این محصول از جهات مختلفی سنجیده خواهد شد و دوربین یکی از اصلی ترین بخش هاست. تیم آزمایشگاه Chipworks نیز برای آنکه بداند دوربین این موبایل چه حسگرهایی را در خود جای داده تصمیم گرفته که یکی از این دستگاه را مورد کالبد شکافی قرار دهد.

07-Samsung-Galaxy-S7-Teardown-Camera-Module (1)

آنها بعد از باز کردن گلکسی اس ۷ به مشخصات و ویژگی های جالب توجه ای در رابطه با دوربین آن پی بردند. جدیدترین تکنولوژی اضافه شده به این دوربین همانطور که احتمالا می دانید تکنولوژی فوکوس خودکار تشخیص فازی است که پیشتر در دوربین DSLR مدل EOS 70D کانن مورد استفاده قرار گرفته.

سامسونگ این تکنولوژی را به گونه ای بهینه سازی کرده که با چیپ های دوربین های موبایل با پیکسل های کوچکشان انطباق پیدا کنند، بنابراین ۱۰۰ درصد از آرایه پیکسلی دوربین ۱۲ مگاپیکسلی آن، کار انتقال داده به سیستم فوکوس خودکار را انجام میدهد.

البته هنوز مشخص نیست که گلکسی اس ۷ و مدل اج آن به لحاظ کیفیت تصویر در قیاس با سایر پرچمداران چگونه عمل خواهند کرد، اما سخت افزاری که در کالبدشکافی های این تیم به دست آمده نشان می دهد که این پرچمدار از سرسخت ترین رقبا خواهد بود.

23-Samsung-Galaxy-S7-Teardown-Camera-Module-Front-Facing-package

دوربین جلویی، دستگاهی جمع و جور است که ابعاد ماژول آن برابر با ۸ در ۷.۲ در ۵ میلیمتر اعلام گردیده. علیرغم این مساله، دوربین ۵ مگاپیکسلی مورد بحث بسیار قدرتمند است؛ پیکسل های آن ابعادی برابر با ۱.۳۴ میکرون دارند و یک فیلتر رنگی بایر برایش در نظر گرفته شده است.

17-Samsung-Galaxy-S7-Teardown-Sensor-Design-Wins-v2 (1)

دوربین اصلی این موبایل یک ژیروسکوپ STMicroelectronics K2G2IS را برای تثبیت کردن تصاویر و حذف لرزش دارد و البته آنطور که Chipworks گفته قطعات دیگری هم در این پرچمدار به چشم می خورند که جالب توجه هستند.

چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ این موبایل نیز با نام MSM8996 در آن به چشم می خورد و همانطور که انتظار می رفت سامسونگ از کنترلر تاچ اسکرین خود در مدل اج بهره گرفته است.

15-Samsung-Galaxy-S7-Teardown-Touch-Screen-Controller

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato