آپدیت اندروید مارشملو برای اکسپریا زد ۵ سونی عرضه شد

آپدیت اندروید مارشملو برای اکسپریا زد ۵ سونی عرضه شد

کاملا مشهود است که سونی تلاش می کند تا تمامی اهداف و برنامه ریزی ها خود را به درستی به انجام برساند و در همین راستا، امروز به صورت رسمی نسخه ی مارشملوی اندروید را برای اسمارت فون اکسپریا Z5 خود منتشر نموده.

کاربران این دیوایس امروز می توانند آپدیت فریموِر مارشملوی ۳۲.۱.A.1.163 را برای مدل های E6653 ،E6683 و E6603 اکسپریا Z5 دریافت نمایند. بر اساس گزارش های موجود، به روز رسانی مشابهی  برای مدل های کامپکت و پرمیوم نیز در راهند.

همچنین گفته می شود که این آپدیت ابتدا در تایلند و روسیه عرضه شده و پس از آن نیز کشورهایی همانند استرالیا، اتریش، ایرلند و مالزی آن را دریافت نموده اند. جا دارد اشاره کنیم که تمامی مدل های آنلاک شده و ارائه شده توسط اپراتورها می توانند از این نسخه بهره بگیرند.

با اینکه این بیلد امروز عرضه گشت اما نخستین نشانه های حضور آن هفته گذشته مشاهده شده؛ NTT DoCoMo ژاپن در سوم مارس یعنی چهار روز پیش بیلد ۳۲.۱.F.0.43 اندروید را به مشتری های خود ارائه کرده بود.

در این راستا خوب است بدانید این آپدیت مارشملو مجموعه ای از ویژگی های هسته ی جدید اندروید همانند قابلیت مدیریت میزان مصرف باتری Doze، اجازه نامه های قابل تغییر اپلیکیشن ها و Google Now on Tap را در خود جای داده. پچی که گوگل در فوریه عرضه نمود نیز در این مجموعه قرار دارد و سونی نیز در رابط کاربری آن ویرایش هایی را اعمال نموده که از جمله ی آنها می توان به لانچر Xperia Home و همچنین ایجاد برخی تغییرات در اپلیکیشن دوربین اشاره نمود.

در آخر نیز یادآوری نمائیم که مود STAMINA سونی از این به روز رسانی حذف گشته و ضمناً این کمپانی از ویژگی حافظه تطبیقی (adoptable storage) برای کارت حافظه ی میکرو اس دی پشتیبانی به عمل نیاورده است.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato