ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سرویس های بهداشتی جدید هواپیماهای بوئینگ با اشعه UV میکروب زدایی می شوند

بوئینگ به تازگی به همه مهندسان و طراحان خود فراخوان داده تا نوعی سرویس بهداشتی برای هواپیما تولید نمایند که هیچگونه آلودگی، جرم و بو به خود نگرفته و همیشه تمیز و عاری از میکروب باقی ...

بوئینگ به تازگی به همه مهندسان و طراحان خود فراخوان داده تا نوعی سرویس بهداشتی برای هواپیما تولید نمایند که هیچگونه آلودگی، جرم و بو به خود نگرفته و همیشه تمیز و عاری از میکروب باقی بماند.

به دنبال این امر، کمپانی مورد بحث طرحی را انتخاب نموده که قادر است هر بار پس از ورود و خروج انسان ها، با استفاده از تابش نور فرابنفش خودش را به طور کامل تمیز نموده و تا 99.99 درصد میکروب ها را از میان بردارد. این کار موجب می شود تا هر گونه بوی بد از فضای سرویس بهداشتی نیز از بین برود.

جالب است بدانید که اشعه های UV موجب کشته شدن میکروب ها می شوند و سیستم کار آنها در این سرویس ها به این صورت است که هر زمان سنسورهای تعبیه شده در اتاق، عدم حضور انسان را اعلام نمایند، لامپ های فرابنفش روشن شده و به تمامی بخش ها اشعه UV می تابانند. از همه جالب تر اینکه کل این روند سه ثانیه بیشتر طول نمی کشد.

البته مراحل پاکسازی به همین جا ختم نمی گردد، طراحان سرویس بهداشتی یاد شده تقریبا تمامی فعالیت های داخل این اتاق را به گونه ای طراحی نموده اند که به دخالت دست نیازی ندارد. به طور مثال، برای باز نمودن درپوش اصلی، فقط کافیست دست خود را در مقابل سنسورهای اختصاصی و تعبیه شده بر روی آن، تکان دهید.

صابون، خشک کن، شیر آب و حتی درب سطل زباله نیز همگی به این حسگرها مجهز گشته و برای استفاده از آنها فقط کافیست برایشان دست تکان دهید.

در طرح یاد شده باز و بسته نمودن درب اتاقک به عهده خود فرد خواهد بود اما گویا طراحان در نظر دارند آن را نیز هوشمند نمایند. در ضمن، نوعی سیستم جاروی برقی نیز در اتاقک تعبیه خواهد شد تا هر نوع شئ اضافه و زباله ای که کف آن افتاده را جمع نماید.

در آخر نیز خوب است بدانید استفاده از این سیستم موجب کاهش هزینه ها برای خطوط هوایی خواهد شد و می توانند برای پروازهای برون مرزی و طولانی از این سرویس ها بهره بگیرند.

boeing-toilet

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • marbini
  marbini | ۱۷ اسفند ۱۳۹۴

  دوستان عزیز .... هواپیما رو ولش کنین!
  بیاین تا به نشانه تقدیر از مقاومت اون یکصدم درصد میکروب که کشته نمیشن ، این بزرگواران رو سرمشق زندگی خودمون قرار بدیم.

 • Amir jj
  Amir jj | ۱۷ اسفند ۱۳۹۴

  عالی

 • محمد
  محمد | ۱۷ اسفند ۱۳۹۴

  دقیقا تو مایه های ایران ایر . . .

مطالب پیشنهادی