استیو وازنیک از مجادله اپل و FBI می گوید

استیو وازنیک از مجادله اپل و FBI می گوید

پس از ایستادگی اپل در برابر FBI، استیو وازنیک، یکی از بنیان گذاران شرکت اپل گفت که اگر جابز زنده بود، از تیم کوک و ایستادگی اش در برابر خواسته اشتباه مقامات دولتی حمایت می کرد.

وازنیاک امروز در برابر دوربین یکی از برنامه های تلویزیونی قرار گرفت و عنوان نمود که در این رویارویی حقوقی، به شکل کامل طرف اپل را می گیرد.

وی ابتدا توضیح داد که اگر اپل به دولت آمریکا آنچه می خواهد را بدهد، سایر کشورها نیز از این شرکت درخواست خواهند کرد تا امکان رمزگشایی از آیفون را برای آنها نیز فراهم کند.

همانگونه که پیش از این تیم کوک اشاره کرده بود، اکنون استیو وازنیک نیز دوباره تاکید نمود که توسعه نسخه ای اختصاصی از iOS برای دولت آمریکا موسوم به Govt.OS، بسیار خطرناک است و اگر این کدها به دست هکرها افتند، هر کاربر آیفون در سراسر کره زمین در خطر خواهد بود و هر آیفونی که دزدیده شود، قابل رمزگشایی می گردد.

وازنیاک همچنین داستان کوتاهی از زمان های قدیم تعریف می کند و می گوید که در گذشته، دو بار پیش آمده که کدهایی نوشته که حالت ویروس مانند برای کامپیوترهای اپل داشته اند و می توانستند به شکل خودکار بین مک ها، گسترش پیدا کنند.


>

او می گوید هر دو بار، از کاری که انجام داده و خطر احتمالی که به وجود آورده، وحشت کرده و کدها را نابود نموده. در نهایت لازم به اشاره است که او به این علت که خودش از موسسان اپل بوده، با این کمپانی همراهی نمی کند و قبلا سابقه داشته که در مواردی، با سیاست اتخاذ شده از سوی اپل مخالفت کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato