دیوان عالی آمریکا صدای اپل را نمی شنود؛ جریمه ۴۵۰ میلیون دلاری قطعی شد

دیوان عالی آمریکا صدای اپل را نمی شنود؛ جریمه ۴۵۰ میلیون دلاری قطعی شد

بر اساس گزارش رویترز، دیوان عالی ایالات متحده تقاضای تجدید نظر اپل در مورد پرونده قیمت کتاب های الکترونیکی را نپذیرفته و این شرکت را ملزم به پرداخت جریمه ۴۵۰ میلیون دلاری اش کرده است.

در سال ۲۰۱۲ و پس از شکایت جمعی از کاربران (دادخواهی سنخی) و تحقیقات گسترده ی وزارت دادگستری، کاشف به عمل آمده بود که اپل با همکاری برخی از ناشرین کتاب ها، قیمت کتاب های الکترونیکی (E-Book) را افزایش داده است. در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵، دادگاه نیویورک رای داد که اپل باید به پرداخت جریمه ۴۵۰ میلیون دلاری محکوم گردد.

اپل نیز تصمیم گرفت این پرونده را به دیوان عالی آمریکا بکشاند اما امروز، دیوان عالی خبر می دهد که دادخواست تجدید نظر اپل برای این رای را نمی پذیرد و شرکت یاد شده باید جریمه ۴۵۰ میلیون دلاری اش را پرداخت کند.

تصمیم دیوان عالی مبنی بر نشنیدن صدای اپل و درخواست تجدید نظر این شرکت، این پرونده را به انتهای راه خود رسانده و اکنون اپل ملزم به پرداخت مبلغ یاد شده خواهد بود. شایان ذکر است که این پرونده از سال ۲۰۱۲ تا کنون در جریان بوده و اتهامی که به شرکت ساکن کوپرتینوی کالیفرنیا وارد شد، این بود که با همکاری برخی ناشران، قیمت E-Bookها را افزایش داده تا رقابتی سرسختانه را با آمازون آغاز کند.

در آن زمان، اپل از محبوبیت آیپد خاطر جمع بود و به ناشران اطمینان داده بود که کاربران کتاب های الکترونیکی را برای این تبلت، با قیمت بالاتر خواهند خرید. رویترز گزارش می دهد که به همین شکل، کتاب هایی که تا پیش از آن ۹.۹۹ دلار قیمت داشتند با بهای ۱۲.۹۹ یا ۱۴.۹۹ دلار به فروش می رسیدند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato