ویژگی هوشمند Now on Tap اکنون می تواند متون را در تصاویر شناسایی کند

ویژگی هوشمند Now on Tap اکنون می تواند متون را در تصاویر شناسایی کند

Google Now از نسخه ۴.۱ به پلتفرم اندروید اضافه شد اما سال گذشته و با ارائه نسخه ششم بود که این ویژگی به مرحله ای تازه وارد شد و Now on Tap به آن افزوده گشت.

حال خبر می رسد که این ویژگی باهوش تر از پیش شده چرا که به نقل از «اندروید پلیس»، برخی کاربران مشاهده کرده اند که قابلیت «نویسه‌ خوان نوری» (OCR) تبدیل به جزیی از Now on Tap شده است.

این ویژگی به Now on Tap اجازه می دهد تا متن را در یک تصویر شناسایی کرده، در مورد آن به تحقیق پرداخته و سپس نتیجه را به سمع کاربر برساند.

اینطور که افراد مختلف گزارش کرده اند، همه کاربران نمی توانند از ویژگی یاد شده در Now on Tap استفاده کنند و بهره گیری از آن، مستلزم داشتن موبایلی با دوربین با کیفیت است.

ap_resize-w600

نکته جذاب ماجرا اینجاست که OCR در منظره یاب دوربین یا در اپلیکیشن Photos قرار گرفته. می توانید به راحتی دوربین موبایل را فعال کرده و آن را به سوی یک متن بگیرید تا کارت های گوگل ناو برای تان نمایش داده شوند. البته در مورد همین موضوع نیز گزارشات مختلفی وجود دارد و برخی از کاربران نتوانسته اند به کارت های یاد شده دست پیدا کنند.

اینک به علت نداشتن ثبات کارکرد این ویژگی برای برخی افراد و همچنین نحوه کار نه چندان عالی (با چند تلاش یکسان، اطلاعات مختلفی به شما می دهد)، نمی توان با قطعیت گفت که آیا قابلیت یاد شده به شکل رسمی از سوی گوگل منتشر شده یا هنوز در حالت آزمایشی قرار دارد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato