همه چیز درباره آیفون 13
نخستین تماس تلفنی 140 سال پیش صورت پذیرفت

نخستین تماس تلفنی 140 سال پیش صورت پذیرفت

تقریبا همه ما در دوران مدرسه و در بین کتاب های آموزشی با «الکساندر گراهام بل» آشنا شده ایم و می دانیم او مخترع تلفن و مبتکر و دانشمند اسکاتلندی بوده که یکی از بهترین راه های ارتباطی بشر را اختراع نموده و تحولی بزرگ را رقم زده.

وی در ۱۴۰ سال پیش و در دهم مارس، نخستین تماس تلفنی تاریخ را از اتاق کار خود در مرکز شهر بوستون برقرار نمود و به دستیارش توماس واتسون گفت: «آقای واتسون بیا اینجا. می خواهم تو را ببینم.»

تا دو سال پیش هیچ کسی صدای این مخترع نامی را نشنیده بود تا اینکه گروهی از محققان با استفاده از فناوری های مجازی سازی سه بعدی توانستند صدای او را زنده نمایند. گفته می شود «بل» در آن زمان از ابزار گوناگونی همانند شیشه، مقوا و فلز برای ذخیره صدا استفاده می کرده اما اینکه تا چه اندازه در این امر پیروز بوده هنوز معلوم نیست.

بد نیست بدانید پدر «گراهام بل» متخصص فیزیولوژی صدا، اصلاح گفتار و آموزش به ناشنوایان بود و همین موضوع، او را به شغل پدر علاقه مند نمود. این مخترع بزرگ در سال ۱۸۷۱ دو برادر خود را در اثر بیماری سل از دست داد و پس از آن به همراه پدر و مادرش به کانادا مهاجرت نمود و پس از آن به آمریکا رفتند و در آنجا بود که با دستیارش یعنی واتسون آشنا شد و با همکاری یکدیگر نخستین تلفن تاریخ را ساختند.

در ویدئوی زیر می توانید ویدئوی صدای الکساندر گراهام بل را بشنوید. او در این فایل صوتی می گوید: «این صدای من است، الکساندر گراهام بل.»

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato