جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

۱۹ کار کوچکی که موفقیت های بزرگی برایتان به ارمغان می آورند

لالی داسکال در مطلب تازه ی خود می نویسد: «من شانس این را داشته ام که در کنار رهبران بزرگی از کسب و کار های مختلف به فعالیت بپردازم و در میان آنان الگوی ثابتی کشف کرده ام: موفقیت آنها در وهله ی اول نتیجه ی اقدامات کوچکی است که بار ها و بار ها تکرار می شوند».

او در ادامه ۱۹ مورد از این کارهای کوچک را ذکر می کند؛ کارهایی که هر کسی می تواند برای اولویت بندی امورات خود و دستیابی به موفقیت، آنها را انجام دهد.

۱- خودتان را بپذیرید

هر کسی وقتی خودش را بشناسد توانمند خواهد شد. اما وقتی خودتان را بپذیرید شکست ناپذیر خواهید بود.

۲- شخصیت خود را بسازید

اغلب افراد برای رسیدن به موفقیت روی کارهایی که انجام می دهند متمرکز می شوند، اما اینکه خودتان که هستید نیز به اندازه ی کارهایی که انجام می دهید اهمیت دارد. شخصیت قدرتمند، اساس بهترین نوع موفقیت است.

۳- اولویت های خود را تعریف کنید

شما باید بدانید چه چیزهایی برایتان مهم است و بتوانید تعریف واضحی از آنها ارائه دهید. سپس اطمینان حاصل کنید این موارد، بالاترین رده های فهرست اولویت های روزانه تان را به خود اختصاص می دهند.

۴- شایستگی خود را افزایش دهید

هر کسی می تواند رؤیاهای بزرگی داشته باشد، اما شایستگی به شما توان به زبان آوردن، برنامه ریزی و تحقق این رؤیا ها را خواهد بخشید.

۵- متمرکز بمانید

بزرگ ترین دستاورد های دنیا را کسانی به دست می آورند که روی اهداف خود متمرکز می مانند و تلاش های خود را با ثبات قدم ادامه می دهند.

۶- هدف های خود را دست یافتنی نگه دارید

حتی بزرگ ترین هدف شما نیز باید قدم به قدم محقق شود. برای رسیدن به هر هدفی ترتیب مناسبی مشخص کنید تا بتوانید شتاب و پیشرفت خود را اندازه بگیرید.

۷- عوامل حواس پرت کن را به حداقل برسانید

اگر ایمیل، تلفن هوشمند، یا شبکه های اجتماعی حواس شما را پرت می کنند، تا وقتی کارتان به پایان می رسد آنها را خاموش کنید یا از دسترس خود دور نگه دارید.

۸-  مهارت های حل مسئله ی خود را تقویت کنید

در مسیر هر موفقیتی مشکلاتی وجود خواهند داشت؛ چه کوچک و چه بزرگ. خرد کردن مشکلات و پیدا کردن راه حل برای آنها مهارتی است که مثل هر مهارت دیگری باید در وجود خود پرورش دهید. مهارت حل مسئله وقتی با مقاومت و سرسختی همراه شود شما را از سد اکثر موانع عبور خواهد داد.

۹- شیوه ی ادیسون را تمرین کنید

برنامه های خود را به دیگران اعلام کنید تا به طور خودکار به پیدا کردن راهی برای محقق کردنشان متعهد شوید.

۱۰- تعهد خود را به اثبات برسانید

نگاهی به نحوه ی گذران وقت خود بیاندازید. این کار به شما خواهد گفت به آن اندازه ای که می گویید به اهداف خود متعهد هستید یا خیر.

۱۱- نتیجه ای قابل اندازه گیری داشته باشید

هر کسی ممکن است مشغله ی زیاد را با بهره وری اشتباه بگیرد؛ پیش از این ۳ تفاوت عمده ی بهره وری با شلوغ کاری را به شما نشان داده ایم. همیشه به یاد داشته باشید کسی بهره ور است که نتایج کارش را بتوان اندازه گیری و دنبال کرد.

۱۲- روابط خوبی برقرار کنید

تئودور روزولت جایی گفته است: «مهم ترین جزء تشکیل دهنده ی فرمول موفقیت این است که بدانید چطور با دیگران تا کنید». روابطی که برقرار و حفظ می کنید، برای موفقیت شما حیاتی محسوب می شوند. بنابراین با بیشترین احتیاط با این موضوع برخورد کنید.

۱۳- مربی داشته باشید

Business coach with whistle

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد می کنند این است که فکر می کنند همه ی کارها را به سلیقه ی خودشان باید انجام دهند. یک مربی خوب به شما باور خواهد داشت، شما را تشویق خواهد کرد، به شما بازخور های با ارزشی خواهد داد، و با تجربه ی خود دیدگاه بهتری به شما خواهد بخشید. این دقیقاً همان شخصی است که به آن نیاز دارید.

۱۴- با اطرافیان خود بجوشید

موفقیت در خلأ به وقوع نمی پیوندد. هرچه بیشتر با دیگران برخورد داشته باشید و برای کمک کردن به آنها از خود اشتیاق و عمل نشان دهید، اطرافیان شما نیز بیشتر به شما و تحقق رؤیاهایتان کمک خواهند کرد.

۱۵- برخی از کارها را به دیگران واگذار کنید

همیشه کارهایی وجود خواهد داشت که خودتان باید انجام دهید؛ اما تعداد این نوع موارد زیاد نیست. واگذار کردن مسئولیت به دیگران در اکثر مواقع کارایی را بالا می برد. این کار باعث می شود امور مختلف با مهارت های افراد هماهنگی بیشتری پیدا کند و به شکل دهی تیمی قابل اعتماد و متعهد بیانجامد.

۱۶- یادگیری را متوقف نکنید

موفق ترین انسان ها همیشه دانشجو باقی می مانند. جان وودن، یکی از مربیان کارآزموده جایی گفته است آنچه اهمیت دارد این است که پس از دانستن چیزی، چه درسی از آن می گیرید.

۱۷- خدمت رسان باشید

واقعی ترین شکل رضایت و موفقیت از آنِ کسانی است که در تک تک قدم های خود به دنبال خدمت رسانی به دیگران هستند.

۱۸- عجله نکنید

خیلی ها فکر می کنند موفقیت یعنی انجام کار بیشتر. اما کسانی که به موفقیت رسیده اند به شما خواهند گفت که باید کمتر کار کنید. برای استراحت، تفکر و مراقبه زمان کافی اختصاص دهید تا بتوانید زمان خود را بهتر مدیریت کنید. کیفیت و کار سنجیده مهم تر از سرعت انجام آن است.

۱۹- برای آینده برنامه ریزی کنید

به امروز فکر کنید اما برای آینده هم برنامه داشته باشید. داشتن چشم انداز یعنی همه چیز. اگر نتوانید چیزی را تصور کنید، نمی توانید انجامش دهید.

مطالب مرتبط

فراخوان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان

شرکت های کوچک و متوسط با فناوری پیشرفته، نقش بسیار مؤثری در رونق اقتصادی، توسعه ی فناوری و به تبع آن کارآفرینی دارند. توسعه ی این شرکت ها اما در گرو ایجاد زیرساخت‌ های لازم برای کاهش خطرپذیری در دوران شروع فعالیتشان است.یکی از این زیرساخت ها، مراکز رشد واحدهای فناوری یا انکوباتورها هستند. اینگونه... ادامه مطلب

۷ درس مهم، برگرفته از عادات فردی موفق ترین کارآفرینان دنیا

برای خیلی ها سبک زندگی کارآفرینی و مراقبت از سلامتی شخصی، مترادف یکدیگر هستند. بخش بزرگی از علت آن این است که هر دوی این موارد عاداتی را شامل می شوند که فرد در وجود خود نهادینه می کند. به گفته ی چارلز دوهیگ، نویسنده ی «قدرت عادت»، این عادات شخصی حداقل ۴۰ درصد از... ادامه مطلب

۷ عادت مخرب که شما را از کسب درآمد بیشتر باز می دارند

همه ی انسان ها مادی گرا نیستند، اما شاید بتوان با هر کسی به این تفاهم رسید که کسب درآمد بیشتر چیز بدی نیست. تعیین بودجه ای محدود، کاستن از هزینه ها، و پس انداز بیشتر می توانند در به حد اکثر رساندن رشد شخصی شما از لحاظ مالی تأثیر زیادی داشته باشند، اما همه... ادامه مطلب

۴ قدم ساده برای غلبه بر ترس

ترس یکی از واقعیات وجود هر انسانی است؛ اما آنچه که ما را از یکدیگر متمایز می کند شیوه ای است که هر یک از ما برای مدیریت آن انتخاب می کنیم. آنهایی که به ترس های خود میدان می دهند، از رسیدن به نهایت پتانسیل خود باز می مانند، اما احتمال به موفقیت رسیدن... ادامه مطلب

چرا در دنیای کسب و کار کنونی مهارت مهمتر از تحصیلات است؟

این روز‌ها در دنیای کسب کار کنونی، مهارت ها و برخی ویژگی‌های شخصیتی از تحصیلات بسیار مهمترند. یکی از کارشناسان مدیریتی حتی عقیده‌ دارد که سابقه کاری مشابه نیز به اندازه‌ی مهارت‌ های یک فرد اهمیت ندارد.«کلی پالمر» رئیس اداره‌ی آموزش سایت لینکدین و نویسنده‌ی کتاب مدیریتی معروف The Expertise Economy برای توضیح این موضوع، استخدام... ادامه مطلب

چگونه می توان هم بلندپرواز بود و هم از استرس به دور؟

ما انسان ها موجودات شگفت انگیز و عجیب و غریبی هستیم. می توانیم به طور همزمان هم از چیزی هراس داشته باشیم و هم از تصور زندگی بدون آن عاجز باشیم. برای دور شدن از کار و مشغله های کاری به دنبال فرصتی می گردیم که به مسافرت برویم، اما وقتی این کار را می... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x