همه چیز درباره آیفون 13
رئیس پلیس ایالت فلوریدا آماده است تا تیم کوک را پشت میله های زندان قرار دهد

رئیس پلیس ایالت فلوریدا آماده است تا تیم کوک را پشت میله های زندان قرار دهد

رئیس پلیس ایالت فلوریدا، گریدی جاد (Grady Judd) اخیرا در یک نشست خبری حضور به هم رساند و بیان نمود که اگر در ایالت او اتفاق مشابهی با واقعه سان برناردینو رخ دهد و اپل از رمزگشایی آیفون یک شخص تروریست سر باز زند، مدیر عامل این شرکت را پشت میله های زندان قرار خواهد داد.

وی در رابطه با رویکرد اپل در برابر مقامات دولتی اظهار کرد که مدیر عامل اپل باید بداند که او فراتر از قانون قرار نگرفته است.

این نشست خبری در مورد به قتل رسیدن یک قاچاقچی مواد مخدر به دست چند قاچاقچی دیگر و پاسخ به پرسش های خبرنگاران شکل گرفته بود. گفته می شود قاتلین از پس از به قتل رساندن این شخص، با موبایل های خود تصاویری از جسد مقتول تهیه کرده و آن را به دیگران همکاران خود نشان داده اند.

رئیس پلیس فلوریدا گزارش می دهد که افراد بازداشت شده، خود رمز عبور موبایل های شان را تحویل داده اند و پلیس این ایالت قادر شده تا به تصاویر ثبت شده دسترسی داشته باشد.

گریدی جاد در رابطه با رویکرد اپل و سر باز زدن از رمزگشایی آیفون گفت:

«نمی توانید برای خودتان یک مدل تجاری تعریف کنید که در آن بگویید "ما به دستور قاضی ایالتی یا قاضی فدرال اهمیتی نمی دهیم، ما فراتر از قانون هستیم." مدیرعامل اپل باید بدانید که فراتر از قانون نیست.»

وی سپس این مسئله را کمی شخصی تر کرد و بیان نمود:

«به شما قول می دهم، اگر روزی ما برای ورود به آیفون یک شخص با مشکل رو به رو شویم، ابتدا به سراغ دادگاه رفته و یک حکم الزام همکاری از مقامات قضایی دریافت می کنیم. اگر این شرکت پس از دریافت حکم باز هم از همکاری شانه خالی کند، شخصا به سراغ مدیر عامل این شرکت رفته و او را پشت میله های زندان قرار می دهم. این آدم حقه باز را زندانی می کنم.»

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato