چشم امید مدیاتک به چیپست Helio X30 است

چیپست مجتمع Helio X20 از مدیاتک، اولین سیستم-بر-چیپ جهان است که به پردازنده ای با ده هسته پردازشی ۶۴ بیتی مجهز شده است. این چیپست علیرغم داشتن ۱۰ هسته، قادر نیست از لحاظ عملکرد به پای اسنپدراگون ۸۲۰ از کوالکام یا اگزینوس ۸۸۹۰ از سامسونگ برسد.

با این حال، یکی از معاونین ارشد عملیاتی شرکت مدیاتک خبر می دهد که در آینده، این روند با تغییر مواجه خواهد بود. آقای Zhu Shangzu بیان نموده که در آینده چیپست Helio X30 می تواند رقبا را جا بگذارد.

وی خاطر نشان می کند که چیپست بعدی مدیاتک می تواند به شکل مستقیم با محصول کوالکام و سامسونگ رقابت کند.

چیپست مجتمع مورد بحث همانند نمونه کنونی ۱۰ هسته ای خواهد بود و در انتهای سال میلادی جاری به شکل رسمی معرفی خواهد شد. احتمال داده می شود که Helio X30 از فناوری ۱۶ نانومتری استفاده کند و به هسته های Cortex A53 و A72 مجهز باشد.

در حال حاضر مدیاتک از نظر پردازش گرافیکی در بحث چیپست های خود از رقبایش عقب تر است و انتظار می رود که در انتهای سال میلادی جاری، محصولی را معرفی کند که از این نظر بهبودهای بسیاری را به خود دیده باشد.

تا همین چند سال پیش مدیاتک صرفا سازنده چیپست هایی بود که در محصولات اقتصادی به کار گرفته می شدند اما حالا توانسته سیستم-بر-چیپ هایی توسعه دهد که از نظر کارایی، در حد و اندازه محصولات توسعه یافته به دست بزرگان این صنعت به شمار می روند. بر همین اساس، مشاهده میزان رشد این کمپانی تایوانی در انتهای سال جاری قابل توجه خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟