موتورولا، بلو و اپل پیشتازان فروش موبایل های آنلاک در آمریکا هستند

موتورولا، بلو و اپل پیشتازان فروش موبایل های آنلاک در آمریکا هستند

بر اساس گزارش جدید موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics، سال ۲۰۱۵ میلادی یکی از بهترین دوره های تاریخی برای فروش اسمارت فون های آنلاک شده در آمریکا محسوب می گردد زیرا تخمین زده شده که در این سال ۱۴.۶ میلیون موبایل قفل باز به فروش رفته که نسبت به سال پیش از آن حدود ۱۴۰ درصد رشد داشته.

با استناد به داده های منتشره، تلفن های هوشمند آنلاک شده ۹ درصد از سهم بازار ایالت متحده آمریکا را در ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده بودند و این در حالیست این میزان در ۲۰۱۴ حدود ۴ درصد بوده و مجموعا ۶.۱ میلیون موبایل آنلاک به فروش رفته.

در سال گذشته به طور کلی در سراسر آمریکا ۱۵۸.۷ میلیون تلفن هوشمند فروخته شده و این رقم رشد سالانه ۷ درصدی را نشان می دهد.

در گزارش مورد بحث، شرکت های تولید کننده نیز مورد بررسی آماری قرار گرفته اند و بر اساس آن، سال ۲۰۱۵ برای موتورولا بسیار عالی به شمار می رفته. کمپانی تحت مالکیت لنوو در سال پیش ۱.۴ میلیون موبایل آنلاک شده در آمریکا فروخته که در مقایسه با ۰.۱ میلیون دستگاه در ۲۰۱۴ رشد بسیار خوبی را نشان می دهد.

موتورولا با فروش دیوایس هایی همانند Moto X Pure سومین نسل از موتو جی و دومین نسل از آن توانست توجه کاربران موبایل را دوباره به سمت خود جلب نماید.

کمپانی ساکن فلوریدا، یعنی Blu نیز بر اساس داده های موسسه یاد شده، ۵.۲ میلیون تلفن هوشمند آنلاک شده در سال پیش فروخته و به موجب آن رشد سالانه ی ۱۶۰ درصدی برای خود رقم زده.

گفته می شود در ۲۰۱۵ حدود ۱.۸ میلیون آیفون آنلاک شده در آمریکا خریداری گشته که این رقم نشان می دهد میزان متقاضیان ۰.۷ درصد نسبت به ۲۰۱۴ بیشتر بوده. جا دارد اشاره کنیم با استناد به ادعاهای موسسه استراتژی آنالیتیکس، رشد اپل در فروش موبایل های آنلاک شده به واسطه ارائه برنامه آپگرید آیفونی بوده که شرکت در سه ماهه سوم سال گذشته عرضه نمود.

این موسسه آماری پیش بینی می کند فروش اسمارت فون ها در سال ۲۰۱۶ تا ۲۳ میلیون واحد افزایش خواهد داشت و ۱۴ درصد از آن را آمریکا به خود اختصاص خواهد داد. به طوری که «لیندا سوی» مدیر موسسه مورد بحث اظهار داشته: «بازار موبایل های آنلاک شده در آمریکا که یکی از بزرگ ترین مارکت ها جهانی به شمار می رود، با سرعت زیادی در حال رشد است و هیچ کمپانی سازنده موبایلی نمی تواند نقش این کشور را در این مسیر نادیده بگیرد.»

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato