سامسونگ به تلویزیون های OLED خوش بین نیست

سامسونگ به تلویزیون های OLED خوش بین نیست

اوایل امسال شنیدیم که سامسونگ قصد دارد در سال ۲۰۱۷ تلویزیون های OLED جدیدش را معرفی کند اما کمپانی نام برده اخیرا بی پرده گفته که به تکنولوژی تلویزیون های OLED در حال حاضر خوش بین نیست.

کره ای ها معتقدند که بازار هنوز برای پذیرفتن این مدل تلویزیون ها آماده نیست که دلیل اصلی آن، بالا بودن قیمت پنل ها و هزینه ساخت است که در نهایت سبب افزایش قیمت کل محصول می گردد.

مدیرعامل Samsung Display، پارک دونگ-گون روز گذشته گفت که آن ها همچنان به تحقیق در رابطه با پنل های OLED ادامه می دهند اما فعلا هیچ طرحی برای تولید انبوه ندارند. او گفت: «ما فکر نمی کنیم که OLED های بزرگ تر، پتانسیل کافی را داشته باشند، اگرچه توجه بیشتری را به سوی خود جلب می کنند.»

در عوض، سامسونگ تلاش می کند تا کیفیت تصاویر تلویزیون های LDC را افزایش دهد که تلویزیون های Quantom Dot بخشی از این برنامه هستند. OLED ها یقینا و بدون شک، تکنولوژی های بهتری نسبت به LCD ها هستند، چون هر پیکسل در آن ها، نور پس زمینه مخصوص خودش را پدید می آورد و از همین رو، کنتراست رنگ بهتری خواهد داشت.

قیمت بالاتر و پیچیده تر بودن فرآیند ساخت، علت اصلی عدم علاقه مندی سامسونگ به تولید این تلویزیون ها هستند. ال جی و پاناسونیک وارد این بازار شده اند و تلویزیون های OLED ساخته اند اما سامسونگ هنوز شکاک است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato