مدیر اسبق گوگل در حال کار روی سنسور ضربان قلب برای اپل واچ است

ویک گوندوترا، زمانی در گوگل ستاره بود. او مسئولیت توسعه گوگل پلاس را بر عهده داشت و به عنوان معاونت بخش مهندسی گوگل شناخته می شد. حتی وی یکی از کاندیداهای اصلی مدیرعاملی به حساب می آمد.

اما نگاه و چشم انداز ساندار پیچای به کروم و اندروید، سبب شد تا سرنوشت به گونه ای دیگر رقم بخورد و در نهایت گوندوترا از گوگل جدا شود. وی پس از جدایی اش، مدیرعامل AliveCor شد، شرکتی با هدف تولید سنسور ضربان قلب برای دستگاه های همراه.

این دستگاه که Kardia نام دارد، در سه نوع مختلف قرار است توسعه یابد: قاب تلفن همراه، الحاقی به تلفن همراه و یک وسیله جانبی برای اپل واچ. قاب های محافظ فقط برای آیفون های ۵ به بعد تا ۶S طراحی شده اند اما گویا دستگاه و اپلیکیشن آن با بسیاری از تلفن های اندرویدی همخوانی دارد.

اگر تلفنی دارید که قاب محافظ به بدنه آن نمی خورد، یک صفحه تخت برای گرفتن نوار قلب هم تولید شده که به پشت تلفن همراه می چسبد (احتمالا با نوعی چسب مخصوص). کاردیا همچنین به عنوان یک بند قابل تعویض اپل واچ نیز در دسترس خواهد بود.

AliveCor می گوید که دستگاه توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده که این یک پیروزی بزرگ برای شرکت به حساب می آید. این دستگاه می تواند تپش قلب، تنگی نفس، رژیم های غذایی، خواب و الگوهای ورزشی را تحت نظر بگیرد.

قاب ها برای آیفون ۵ و ۵S قیمتی ۱۰۹ دلاری دارند و برای دو نسل بعدی تلفن های همراه اپل، قیمت قاب ها ۵ دلار بیشتر است. هنوز قیمت بند قابل تعویض اپل واچ مشخص نیست اما صفحه تختی که برای نوار قلب کاربرد دارد و به پشت تلفن همراه می چسبد، ۹۹ دلار ارزش گذاری شده است.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟