حال محققین هم تایید می کنند که کندی اینترنت می تواند باعث تنش و اضطراب شود

حال محققین هم تایید می کنند که کندی اینترنت می تواند باعث تنش و اضطراب شود

کم نیستند کسانی که در هنگام تماشای یک ویدیو بارها با قطعی و بافرهای ناراحت کننده مواجه می شوند. بررسی های کمپانی اریکسون نشان می دهد که استرس ناشی از آپلود یک ویدیو با استفاده از اینترنت کند موبایل برابر با تنشی است که به یک نفر در هنگام تماشای فیلمی ترسناک دست می دهد.

شرکت سوئدی این نوع تنش را «استرس تاخیر در استریم» نامگذاری کرده است. آنها در تحقیق خود فعالیت های مغزی و ضربان قلب ۳۰ داوطلب را در حین بارگذاری یا تماشای ویدیوهای آنلاین بررسی کرده اند. بر این اساس تاخیر در استریم ویدیو می تواند تا ۳۸ درصد ضربان قلب را افزایش دهد. آنها همچنین دریافته اند ایجاد هر ۲ ثانیه تاخیر در نمایش ویدیو قادر است سطح استرس را تا دو برابر افزایش دهد.

افزایش میزان تاخیر از ۲ به ۶ ثانیه سبب می شود که ابتدا سطح تنش و استرس افزایش و سپس کاهش یابد، یعنی این که بعد از مدتی فرد به طور کامل از تماشای ویدیو منصرف شده و توجهش را از روی آن برمی دارد.

به طور قطع همه شما با این تجربه ناخوشایند مواجه گشته اید. این که بعد از مدت ها انتظار بالاخره تریلر هیجان انگیز فیلم مورد علاقه تان در فضای وب منتشر شده، اما بافرهای های متعدد و تاخیرهای ناراحت کننده تمام هیجان آن را از بین می برد. به طور معمول بسیاری افراد در این حالت ترجیح میدهند که ابتدا کل ویدیو را دانلود و بعد به صورت آفلاین به تماشای آن بنشینند.

کمپانی اریکسون نتایج و روش تحقیق خود را در قالب یک گزارش منتشر کرده که می توانید از اینجا آن را دریافت نمایید.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato